Обговорювалася найактуальніша тема – щодо виконання вимог, висунутих профспілкою до Укрзалізниці з вирішення соціально-трудових проблем у галузі.

Лідер профспілки В.Ткачов наполягав на принциповій позиції у питаннях забезпечення гарантій зайнятості працівників, безумовного дотримання законодавства про працю, підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничників. Він, зокрема, наголосив на тому, що проблеми, які викликають найбільше збудження у трудових колективах, потребують комплексного вирішення.

У процесі реформування залізничної галузі буде збережено соціальні та трудові права і гарантії залізничників, на цьому наголосив Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

Розмова велася у конструктивному руслі, і про її результати учасники зустрічі поінформували представників засобів масової інформації.

 

vstrecha.jpg

Так, Голова ФПТУ, Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Ткачов повідомив, зокрема, про те, що тривалі та непрості переговори з Укрзалізницею профспілка  вела ще з жовтня минулого року, на початку січня вони вийшли на фінішну пряму, коли адміністрації було висунуто 14 конкретних питань соціально-економічної спрямованості (вимоги до Укрзалізниці) . Наразі приблизно 80 % із висунутих профспілкою вимог адміністрацією Укрзалізниці задоволено, з окремих проблем ведуться інтенсивні консультації, під час яких  профспілка принципово відстоює інтереси спілчан. Головне, що було досягнуто в процесі роботи над виконанням вимог профспілки – це підвищення заробітної плати залізничників  на 15,8 %. Досягнуто домовленостей про виділення коштів на будівництво житла, фінансування в повному обсязі зобов’язань адміністрації за Галузевою угодою та колективними договорами,  в тому числі на недержавне пенсійне забезпечення залізничників. Укрзалізницею розроблено заходи щодо посилення контролю за дотриманням трудового законодавства, налагодження ефективного контролю за обліком та оплатою надурочних годин роботи, надання компенсацій працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, встановлення оптимального режиму праці локомотивних бригад на підставі вивчення науковими організаціями умов їх праці та інше. Підтримано також нашу пропозицію, і в структурі АТ «Укрзалізниця» буде створено Департамент соціального розвитку. Все це  дасть можливість вирішити соціально-економічні проблеми і захистити трудові права та інтереси працівників.

Відповідь Укрзалізниці на вимоги профспілки активно обговорюється в колективах залізниць і їх структурних підрозділах. Після цього це питання буде винесено на розгляд колегіального органу, який остаточно ухвалить рішення щодо подальших дій профспілкових організацій.

Міністр інфраструктури України Володимир Козак зазначив, що реформування галузі ні в якому разі не повинно негативно вплинути на дотримання встановлених законом прав працівників та вкотре наголосив на недостовірності інформації, яка наразі активно дискутується у суспільстві щодо можливих масових звільнень залізничників: «Реформування залізниць відбулось у всіх європейських країнах та країнах СНД, окрім України, і заробітна плата залізничників там зросла у два та більше разів», – підкреслив В. Козак. Він також наголосив, що всі дії щодо етапів проведення реформ обговорюватимуться та погоджуватимуться з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України, а процес реформування залізничної галузі України буде повністю прозорим та відкритим.

Володимир Козак наголосив, що Мінінфраструктури і надалі бачить свою роботу у конструктивному діалозі з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України, а також з іншими профспілками працівників транспортних галузей – моряків, автомобілістів, дорожників тощо. Зокрема, у рамках зустрічі Міністр інфраструктури Володимир Козак і Голова Федерації профспілок транспортників України, Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Ткачов досягли домовленості про організацію та проведення найближчим часом низки зустрічей з представниками транспортних профспілкових організацій для обговорення найактуальніших питань роботи та розвитку відповідних підгалузей транспорту.

 

Відділ інформації Ради профспілки

 

 

На стрічці новин сайта профспілки  його відвідувачі можуть ознайомитися також з повідомленнями ЗМІ про зустріч, що відбулася сьогодні в Міністерстві інфраструктури України.

 

 

В.Козак: Укрзалізниця вже задовольнила 80 % вимог профспілки залізничників


Укрзалізниця провела результативні переговори з найбільшою профспілкою залізничників, яка об’єднує 99 % працівників галузі. Про це повідомив на сьогоднішньому брифінгу Міністр інфраструктури Володимир Козак, – повідомляє ua.for-ua.com

«Я дякую Вам за правильний підхід, за підхід у рамках закону, – звернувся В.Козак до профспілки залізничників і транспортних будівельників, очолювану Вадимом Ткачовим. – Ми працюємо, щоб були повною мірою дотримані права залізничників. Щоб проблеми вирішувалися в установленому законом порядку. Ми переговори вели не один день. І 80 % питань, які були порушені профспілкою, вже задоволені. Решта питань – в компетенції адміністрації залізниць, Міністерства. А ті питання, які залежать від допомоги Кабміну, будуть мною порушені в уряді і, я впевнений, будуть також вирішені».

Зокрема, у цьому році запланований ріст зарплат у залізничній галузі складе 15,8%.
Міністр інфраструктури також заявив, що розмови про приватизацію Укрзалізниці є дезінформацією і способом набрати політичні дивіденди.
Як підкреслив Міністр, реформування здійснюватиметься прозоро для профспілок і суспільства у цілому. Всі проекти документів і закон абсолютно відкриті для громадськості і профспілкових організацій.  http://ua.for-ua.com/ukraine/2013/01/18/114912.html

В.Козак: «У процесі реформування залізничної галузі соціальні права залізничників будуть збережені»
КИЇВ. 18 січня. УНН.

У процесі реформування залізничної галузі будуть збережені соціальні та трудові права і гарантії залізничників у відповідності з вимогами законодавства. На цьому наголосив міністр інфраструктури України Володимир Козак під час зустрічі з головою профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадимом Ткачовим та першим заступником Генерального директора Укрзалізниці Сергієм Болоболіним.
Зокрема, Міністр зазначив, що реформування галузі ні в якому разі не повинно негативно вплинути на дотримання встановлених законом прав працівників залізничного транспорту та вкотре наголосив на недостовірності інформації, яка наразі активно дискутується у суспільстві щодо можливих масових запланованих звільнень на залізниці.

“Реформування залізниць відбулось у всіх європейських країнах та країнах СНД, окрім України, і заробітна плата залізничників зросла у два та більше разів”, — підкреслив Володимир Козак.

Процес реформування залізничної галузі України буде повністю прозорим та відкритим. Усі супутні рішення та документи, що прийматимуться у розвиток та на виконання завдань реформ, а також відповідні заходи та дії будуть повністю публічними.

Володимир Козак зазначив, що усі дії щодо етапів проведення реформ обговорюватимуться та погоджуватимуться з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України.

“Мінінфраструктури та Укрзалізниця, у першу чергу, зацікавлені у забезпеченні належного соціального захисту залізничників, їх трудових прав та у ефективному вирішенні усіх проблемних питань, адже саме працівники є основним рушієм розвитку будь-якої галузі, у тому числі і залізничної. Тому Мінінфраструктури та Укрзалізниця дотримуються політики максимальної відкритості та ведення постійного конструктивного діалогу у вирішенні питань, що турбують залізничників”, — зазначив міністр інфраструктури.

Зокрема, з цією метою профільне міністерство та Укрзалізниця вже тривалий час тісно співпрацюють з Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України — найчисленнішою із усіх профспілок, які захищають інтереси представників підприємств залізничного транспорту. Так, членами профспілки є 99% працюючих в галузі.

Володимир Козак висловив подяку профспілці залізничників і транспортних будівельників України на чолі з Вадимом Ткачовим за налагоджений конструктивний діалог та плідну роботу з Державною адміністрацією залізничного транспорту України у рамках чинного законодавства, спрямовану на досягнення єдиної спільної мети – покращення умов роботи залізничників та підвищення рівня соціального захисту громадян, а також забезпечення якісної організації вантажних та пасажирських перевезень цим найпопулярнішим в Україні видом транспорту.

Володимир Козак наголосив, що Мінінфраструктури і надалі бачить свою роботу у тісній співпраці з профспілкою залізничників, а також і з іншими профспілковими організаціями працівників транспортних галузей — моряків, автомобілістів, дорожників тощо.

Зокрема, у рамках зустрічі Міністр інфраструктури Володимир Козак та голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов, який також є головою Федерації профспілок транспортників України, досягли домовленості про організацію та проведення найближчим часом низки зустрічей з представниками транспортних профспілкових організації для обговорення найактуальніших питань роботи та розвитку відповідних підгалузей транспорту.  http://www.unn.com.ua/uk/news/1178597-u-protsesi-reformuvannya-zaliznichnoyi-galuzi-sotsialni-prava-zaliznichnikiv-budut-zberezheni-v-kozak

В.Козак: «Приватизации украинских железных дорог не будет»


Закон об особенностях создания публичного акционерного общества железнодорожного транспорта и подготавливаемые в рамках его реализации документы не предусматривают приватизации украинских железных дорог, заявил журналистам Министр инфраструктуры Украины Владимир Козак после переговоров с профсоюзом железнодорожников и транспортных строителей Украины в Киеве в пятницу, передает interfax.com.ua.

“Сегодня многие политические силы начинают “информировать” общество о так называемой “приватизации” железных дорог, реформировании, которое якобы приведет к сокращению железнодорожников и уменьшению социальных гарантий. Я хочу заверить, что этого не будет никогда. Реформирование прошло во всех странах Европы и СНГ, кроме Украины, там, где прошло реформирование, заработная плата увеличилась практически в два и более раза”, – сказал В.Козак.
Он подчеркнул, что приватизировать железные дороги невозможно.

“Реформирование прошло в России, Казахстане, Германии, и железные дороги там находятся в государственной собственности”, – добавил министр.
По словам В.Козака, в настоящее время идет подготовка к реформированию железнодорожной отрасли, и в связи с этим заверил, что она будет прозрачна и полностью открыта для профсоюзов и общества в целом, все документы будут обнародованы. http://interfax.com.ua/news/economic/136461.html#.UPkZsUc0lW8

Віддавати залізниці в приватні руки в Україні не планується


Закон про особливості створення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту і підготовка в рамках його реалізації документів не передбачають приватизації українських залізниць, заявив журналістам Міністр інфраструктури України Володимир Козак після переговорів з профспілкою залізничників і транспортних будівельників України в Києві у п’ятницю, повідомляє Корреспондент.net

Сьогодні багато політичних сил починають “інформувати” суспільство про так звану “приватизацію” залізниць, реформування, яке нібито призведе до скорочення залізничників та зменшення соціальних гарантій. Я хочу запевнити, що цього не буде ніколи. Реформування відбулося у всіх країнах Європи і СНД, окрім України, там, де було реформування, заробітна плата збільшилася практично в два і більше рази”, – сказав В.Козак.

Він наголосив, що приватизувати залізниці неможливо.

“Реформування відбулося в Росії, Казахстані, Німеччині, і залізниці там перебувають у державній власності”, – додав міністр.

За словами В.Козака, наразі триває підготовка до реформування залізничної галузі, і в зв’язку з цим запевнив, що вона буде прозорою і повністю відкритою для профспілок і суспільства в цілому, всі документи будуть оприлюднені. http://ua.korrespondent.net/business/companies/1478100-pislya-zauvazhen-yanukovicha-glava-mininfrastrukturi-zustrivsya-z-profspilkami-davshi-obicyanku-ne-viddav