Під час засідання 30 листопада п. р. Голова ФПТУ і профспілки В.Бубняк поінформував членів виконкому ЄФТ про обмеження права транспортників України на страйк. Він наголосив на тому, що Європейський суд з прав людини визнав порушення ст. 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та зобов’язав нашу державу привести Закон «Про транспорт» у відповідність до норм Конституції України, що залишається не виконаним дотепер.

 

Виконком ЄФТ одностайно ухвалив відповідну резолюцію та рішення про персональні письмові звернення колегіального керівного органу ЄФТ до влади України. Додатково було наголошено про неприйнятність рівня прогресу (лише 11 %) виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС у сфері транспорту.

 

Отже розпочата нашою профспілкою ще декілька років тому активна боротьба про зняття заборони на страйк на транспорті, у тому числі щодо актуального на даний час законопроекту № 4639-Д від 13.07.2017 р., перейшла на якісно новий рівень – міжнародний. Наш наступний крок – активна співпраця з цього приводу з виконавчим комітетом Міжнародної федерації транспортників (МФТ), яка є однією з десяти глобальних профспілкових федерацій у світі.

 

Відділ інформації Ради профспілки

ДО ТЕМИ

Профспілки Європи проводять поточну кампанію «За справедливий транспорт», їх зусилля направлені на зниження рівня соціального демпінгу та нечесної конкуренції, а також за гідність на роботі – у ставленні до працівника та щодо дотримання технічних і правових аспектів стану робочого місця.