ПРЯМА МОВА

pasha.jpg

 Павло КАРАЧЕВЦЕВ,
старший інструктор з технічних засобів охорони

Полтавського загону воєнізованої охорони

регіональної філії «Південна залізниця»,
голова молодіжної ради Полтавської
територіальної профорганізації:


– У кожного з нас є дідусі та бабусі, і ми бачимо, що держава не спроможна виплачувати їм гідну пенсію. Кілька років тому я поставив собі питання: а чи зможу я забезпечити себе у пенсійному віці? Дефіцит державного пенсійного фонду, значна частка пенсіонерів серед населення, підвищення пенсійного віку – наші реалії роблять відповідь очевидною.


Я звертався за порадами до людей, які вже вийшли на пенсію, порівнював нашу пенсійну систему з іноземними, читав тематичну літературу. Показово, що у розвинутих країнах значну роль у пенсійному забезпеченні громадян відіграють саме недержавні пенсійні фонди.


Як важливий інструмент пенсійної реформи їх розглядають і в Україні, але, на жаль, вкрай повільно, тому й неефективно. Проте відповідне законодавство у нас розроблено і недержавні пенсійні фонди вже працюють. Один з них, Професійний недержавний пенсійний фонд «Магістраль», створено саме для залізничників. Більше інформації про його роботу я отримав вже після обрання головою молодіжної ради Полтавської територіальної профорганізації, на одному із засідань президії теркому, здається, у жовтні 2016 року.


Зацікавився, став вивчати додаткову інформацію, зокрема, матеріали на сайті профспілки www.zalp.org.ua, ознайомився із книгою О.Ткача «Назустріч майбутньому» і все більше схилявся до думки про те, щоб стати вкладником Фонду. Звісно, виникло багато запитань, були вагання, особливо, враховуючи нестабільну ситуацію в країні.


Сумніви розвіялись після широкого обговорення на засіданні Молодіжної ради профспілки питання недержавного пенсійного страхування і роботи ПНПФ «Магістраль» з О.Ткачем і правовим інспектором праці Ради профспілки, секретарем Фонду М.Абрамовою. Вони докладно розповіли про принципи роботу Фонду, зберігання й інвестування коштів, результати діяльності, відповіли на всі запитання.


Тому я впевнився у своєму попередньому рішенні і того ж дня уклав пенсійний контракт з ПНПФ «Магістраль». Переконаний, що моє майбутнє залежить від мене, і роблю крок вперед – внесок у його забезпечення.


Знаю, що в грудні 2013 року було відкрито індивідуальні пенсійні рахунки для всіх залізничників, на які одразу було перераховано певні суми – від 51 грн. до 70 грн. Тож лишилося вирішити декілька формальностей, і я сам почну відкладати кошти на свій рахунок. За умовами чинної Галузевої угоди, внески на нього буде сплачувати і роботодавець.


Також буду популяризувати ПНПФ «Магістраль» серед колег, членів молодіжної ради, інших спілчан. Вже розповів про своє рішення у соціальних мережах: у групі нашої молодіжної ради і на особистих сторінках. Планую обговорення цієї теми на найближчому засіданні молодіжної ради. Адже про такі питання, як заробітна плата, професійний розвиток, пенсійне забезпечення, мабуть, замислюється кожен. І саме зараз, коли від виру подій і змін в економіці та соціумі інколи голова йде обертом, потрібно визначитися зі своїм шляхом і чітко йти до мети, не відкладаючи на потім.