Обговорено проблеми, які стають на заваді активістам: подекуди молодіжні лідери стикаються з нерозумінням керівництва і відмовою надавати час для виконання громадських обов’язків. Між тим, на них розповсюджується норма Галузевої угоди, згідно з якою членам виборних профорганів надається не менше двох годин на тиждень саме на профспілкову діяльність, на цей час за ними зберігається заробітна плата. Адже наприкінці 2013 року до Статуту профспілки було внесено норму, за якою голови молодіжних рад за посадою входять до складу виборних профорганів та їх президій.
На засіданні йшлося і про необхідність залучення до профспілкової діяльності студентської молоді й активізації роботи наших рад з майбутніми залізничниками.
Низка рішень учасників засідання має активізувати молодіжну профспілкову роботу і сприяти її розвитку. Так, запропоновано провести опитування серед молоді для визначення актуальної тематики семінарів і вебінарів, які організовує для них Рада профспілки. Вирішено активно підтримати пілотний проект профспілки з розповсюдження електронної версії газети «Вісник профспілки». До речі, деякі молодіжні лідери від початку року вже отримують газету на свої електронні адреси, і тепер цей список буде розширено.
А ще серед планів Молодіжної ради – організація конкурсів «Профспілка очима молоді» та «Краща молодіжна рада профспілки», спрямованих на популяризацію профспілкового руху серед молодих спілчан.

Ірина ОВ’ЄДО АЛЬМУЕДО, інженер-технолог Головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці, голова Молодіжної ради профспілки