Причини виробничого травматизму різні, а результат частіше за все сумний: від ушкоджень до смертельних наслідків. Тому на його профілактику спрямовано неабиякі зусилля, у тому числі профорганів різних рівнів, технічної інспекції праці Ради профспілки, громадських інспекторів праці тощо. На заходи з охорони праці роботодавцями щороку виділяються значні суми, і профспілка стежить, аби вони використовувалися за призначенням і з користю.
Проте, на жаль, інколи лихо знаходить «пробоїни»: порушення з боку осіб, відповідальних за охорону праці, необережність чи недосвідченість працівників, злий намір сторонніх осіб чи проста випадковість можуть стати навіть фатальними… Тож аби спілчани не лишалися сам на сам з бідою, якщо вона наперекір усьому вже-таки сталася, профспілка залізничників і транспортних будівельників України ще з початку 2010-го застрахувала їх від нещасних випадків на виробництві.

Така вчасна «профспілкова парасолька» забезпечує додатковий соціальний захист усім працюючим членам нашої профспілки, і що важливо – водночас це не позначається на їхніх статках, адже сплату страхових внесків взяли на себе профоргани, так само, як і оформлення необхідних документів та інформування застрахованих осіб.

«Протягом дії угоди між профспілкою і страховою компанією ЗАТ «Європейське страхування» сталося 292 нещасні випадки, у яких постраждали 296 осіб. Їм або членам їхніх родин вже виплачено понад 1,1 млн грн., а за кількома випадками документи наразі оформлюються. Залежно від ступеня важкості нещасного випадку постраждалим оперативно виплачується від 500 грн. до 12 тис. грн.», – прокоментував головний технічний інспектор праці Ради профспілки Володимир Дорошенко.

Відділ інформації Ради профспілки