Заслухано з цього приводу доповіді Генерального директора Укрзалізниці Сергія Болоболіна та Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадима Ткачова.


В обговоренні взяли участь голови дорожніх профорганізацій: Одеської залізниці – Анатолій Прокопенко, Донецької – Вадим Бубняк, Південної – В’ячеслав Залозних, голови територіальних профорганізацій: Ужгородської – Ярослав Афтанас, Полтавської – Марина Маслак, Дніпропетровської – Віталій Терещенко, Івано-Франківської – Богдан Грицак, Жмеринської – Юрій Андрушков, Іловайської – Микола Уваров.


У постанові, ухваленій членами Ради профспілки, зокрема, Укрзалізниці запропоновано вжити заходів щодо виконання у повному обсязі вимог профспілки, а президії Ради профспілки, комітетам профспілки всіх рівнів доручено здійснювати  постійний контроль за реалізацією вимог профспілки до повного їх виконання.


Зазначено також, що з Укрзалізницею триває конструктивний соціальний діалог.
Водночас переважною більшістю голосів було затверджено пункт постанови щодо вступу профспілки у колективний трудовий спір з Урядом України. Адже на вимоги профспілки Кабмін відповіді не надав – Рада профспілки отримала відповідь від Мінінфраструктури, у якій, на жаль, не йдеться про вирішення зазначених у вимогах проблем. До того ж відповідь було отримано із недодержанням встановлених законодавством термінів розгляду звернення (вимог профспілки до Кабінету Міністрів України). Затверджено склад примирної комісії від профспілки у складі президії Ради профспілки.


Учасники засідання розглянули також іншу важливу тему – про соціальні, економічні та організаційні передумови  для життєвого самовизначення і самореалізації молоді профспілки. З цього питання колег поінформував перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак.


В обговоренні доповіді взяли участь заступник голови Луганської територіальної профорганізації Любов Горбельова та голови молодіжних рад дорожніх профорганізацій: Львівської залізниці – Артем Корольков (спеціаліст дорпрофсожу) та Одеської – Іван Кричкін (слюсар вагонного депо Одеса-Застава I).
За підсумками обговорення ухвалено постанову, у якій зазначається, що на залізничному транспорті України та у профспілці відбуваються позитивні зміни у напрямку реалізації державної, галузевої та профспілкової молодіжної політики.


Затверджено план заходів щодо реалізації Програми підтримки молодих членів профспілки у 2013 році.
Керівництву Укрзалізниці запропоновано: забезпечити дотримання відповідних прав, соціальних гарантій і компенсацій  молодим фахівцям; провести аналіз закріплення молодих фахівців на залізничному транспорті, причин дострокових звільнень з роботи; при розробці програми реформування заробітної плати передбачити додаткові мотиваційні чинники для заохочення молоді до роботи на залізничному транспорті; розробити цільову молодіжну програму «Молодь Укрзалізниці» тощо.


Дорожнім і територіальним комітетам профспілки рекомендовано вжити заходів із посилення контролю за реалізацією відповідних положень Галузевої угоди та колективних договорів – щодо організації працевлаштування молодих фахівців, своєчасної виплати їм  матеріальної допомоги у визначених розмірах. Запропоновано також  забезпечити контроль за організацією виробничої практики студентів випускних курсів вишів, що навчаються на замовлення підприємств залізничного транспорту.


Найближчим часом всі матеріали засідання Ради профспілки, що відбулося 12 березня п. р., буде розміщено на сайті  в розділі «Документи» (постанови Ради профспілки).


Відділ інформації Ради профспілки