Він звернув увагу присутніх на те, що залишаються не врегульованими розбіжності до зазначеного проекту розпорядження Уряду, які були запропоновані Спільним представницьким органом профоб’єднань на національному рівні, а саме: проектом «Стратегії…» має бути передбачено бюджетне фінансування залізничної галузі на виконання ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт».


Крім цього, залишаються невирішеними такі питання, як звільнення ПАТ «Укрзалізниця» від оподаткування платою за землю, яка за останні роки зросла в рази, чистого доходу та виключення з вартості дизпалива, що використовується на залізничному транспорті, сплати акцизного збору, який іде на ремонт автошляхів. Водночас «Укрзалізниця» виконувала та виконує зобов’язання держави, беручи для цього кредити, що спричинило борг у 39 млрд грн.


Ще одним фактором, що гальмує розвиток галузі, є система публічних закупівель, яка уповільнює вкладання коштів у капітальні інвестиції через складну і затяжну процедуру тендерів.


В.Бубняк також наголосив, що будь-яка реформа потребує значних фінансових вкладень, проте не слід забувати про її важливу складову – соціальну: залізничники повинні мати робочі місця, гідну оплату праці та бути впевненими у надійному захисті своїх трудових прав і соціальних гарантій, тобто чітко бачити кінцевий результат перетворень і перспективу розвитку галузі.

Відділ інформації Ради профспілки