У рамках заходу члени президії ознайомилися з роботою Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту та діяльністю його первинки, поспілкувалися з майбутніми залізничниками і посадили дерево у саду ліцею.


На засіданні президії було представлено розроблений фахівцями Ради профспілки проект колективного договору майбутнього АТ «Укрзалізниця» на 2016–2021 роки. Проект базується на чинній Галузевій угоді з урахуванням нормативно-правових актів чинного законодавства й окремих положень колективних договорів залізниць, підприємств, установ, організацій залізничного транспорту з метою поширення їх дії на всіх працівників. Президія постановила організувати опрацювання на всіх рівнях запропонованого проекту і протягом тижня надати Раді профспілки узагальнені пропозиції. Проект колективного договору ПАТ «Українська залізниця» розміщено на сайті профспілки, тож ознайомитися з ним і висловити пропозиції можуть всі бажаючі.


Голова профспілки В.Бубняк поінформував членів президії про хід переговорів з адміністрацією Укрзалізниці щодо внесення змін до чинної Галузевої угоди. Як вже відзначалося, профспілкові пропозиції поки що не знаходять підтримки адміністрації, а переговори затягуються.


Реорганізація Укрзалізниці стала викликом і для організаційної структури профспілки. Тому з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки було ухвалено рішення про створення первинної профорганізації ПАТ «Українська залізниця». Організаційну конференцію призначено на 6 жовтня п. р.


Зважаючи, що відповідно до законодавства право брати участь у колдоговірному процесі мають усі репрезентативні профспілки, які діють у галузі, члени президії обговорили наміри щодо створення спільного представницького органу і ухвалили відповідне Положення.


На засіданні проаналізовано роботу дорожньої профспілкової організації Південно-Західної залізниці з організаційно-кадрових питань та інформаційної діяльності, стан і перспективи розвитку соціальних проектів профспілки, можливості фінансового дисконт-центру. Також ухвалено доповнення до Інструкції із проведення звітів і виборів у профспілці.


Президія Ради профспілки ухвалила постанову щодо участі профспілки у міжнародних профспілкових солідарних акціях: «Тижні дій» Міжнародної федерації транспортників – 5–11 жовтня 2015 року та Всесвітньому дні дій за гідну працю – 7 жовтня і проведення з нагоди 110-річчя профспілкового руху Міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку залізничного транспорту – УКРПРОФЖД 2015». Також оголошено про початок у жовтні передплатної кампанії на газету «Вісник профспілки» на 2016 рік. Передплата триватиме до 30 листопада п. р., інформацію про її попередні підсумки треба надати Раді профспілки до 10 грудня.


Постанови з розглянутих питань незабаром буде розміщено на сайті.

 

Відділ інформації Ради профспілки