Зокрема, за участі головних правових інспекторів праці Ради профспілки на залізницях України всебічно проаналізовано ситуацію, зокрема за минулий рік, щодо виконання подань правових інспекторів праці. Йшлося також про роль виборних профорганів в реалізації цього найважливішого питання.

Відзначено, що правова інспекція праці Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України здійснює значну роботу і домоглася зниження рівня невиконаних адміністрацією подань.

Так, за підсумками минулого року ступінь усунення вимог виборних органів різних рівнів і правової інспекції праці Ради профспілки становив 91,7 %, у той час, коли, приміром, на вимогу профспілок, що входять до Федерації профспілок України, у 2011 році було усунуто лише 28,1 %. Такі дані наводилися під час всеукраїнського «круглого столу» на тему «Проблемні питання  здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю, координації роботи з органами державного нагляду».

Проте на засіданні президії Ради профспілки йшлося і про активізацію роботи в напрямі правозахисної діяльності.

 

Розглядаючи стан забезпечення залізничників форменим одягом, учасники засідання відзначили, що останнім часом ситуація покращилася. Налагоджено облік працівників, які мають бути забезпечені форменим одягом, приділяється увага його комплектності, вирішується питання компенсації вартості форменого одягу, придбаного працівниками за власні кошти, вживаються заходи щодо створення умов для зберігання та утримання форменого одягу на підприємствах. Не виявлено фактів застосування стягнень за перебування на робочому місці без форменого одягу до працівників, яких не було ним забезпечено. Проте окремі недоліки все ж залишилися. Тому президія наполегливо рекомендувала профорганізаціям усіх рівнів здійснювати постійний контроль за забезпеченням залізничників форменим одягом безкоштовно чи на пільгових умовах.

Значну увагу президія Ради профспілки присвятила питанню про систему навчання профспілкових кадрів і активу, роботі з молоддю. Зокрема, ухвалено рішення про проведення в червні форуму молоді в Коломиї. До того ж, відтепер профактивісти матимуть «Молодіжну відзнаку» за активну діяльність в профспілці залізничників і транспортних будівельників України.

 

Відділ інформації Ради профспілки