18 лютого відбулися зустрічі працівників пасажирського господарства, воєнізованої охорони і медиків.

Заходи розпочалися з підбиття підсумків роботи у 2012–2015 роках і обговорення нагальних проблем, у першу чергу, пов’язаних з реформуванням залізничного транспорту. Участь у них взяли і представники ПАТ «Укрзалізниця»: директор філії «Центр охорони здоров’я» Наталя Лісневська, перший заступник начальника головного управління воєнізованої охорони Дмитро Нікітін, головний інженер департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення Володимир Міхієнко.


Особливо багато питань до представників ПАТ було у медичних працівників. Зокрема, їх цікавили функції новоствореної філії «Центр охорони здоров’я»  ПАТ «Укрзалізниця» та її взаємодія з медзакладами, особливості роботи й обслуговування залізничників у нових умовах, розповсюдження галузевих соціальних пільг і гарантій на працівників медичних закладів, що увійшли до ПАТ тощо.


Втім, не відставали від колег і члени інших секцій: усіх цікавить місце їхніх господарств і підрозділів у структурі ПАТ, можливі зміни у штатному розписі, питання організації та оплати праці. Турбує профпрацівників виконання положень Галузевої угоди, колективних договорів, ведення соціального діалогу. Гостро стоїть питання співпраці з адміністрацією, насамперед, у профорганізацій воєнізованої охорони.


Порушувалися й інші звичні для галузі питання: забезпечення формою, спецодягом та іншими ЗІЗ, молоком, несправедливі дисциплінарні стягнення, застосування аутсорсингу тощо.


На пленарному засіданні учасники заслухали інформацію за основними напрямами роботи Ради профспілки. Завідувач відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Світлана Анісімова доповіла про розмір і динаміку заробітної плати залізничників, пропозиції профспілки щодо поліпшення системи оплати праці. Завідувач відділу інформації Ольга Артем’єва – про підсумки передплатної кампанії, розповсюдження електронної версії газети «Вісник профспілки», виконання Стандарту інформаційної діяльності профспілки. Про стан виробничого травматизму і професійної захворюваності повідомив головний технічний інспектор праці Ради профспілки Володимир Дорошенко. Він підкреслив, що їх головними причинами є недостатня профілактична робота, порушення працівниками норм охорони праці і відсутність належного контролю з боку відповідальних осіб. Про особливості звітно-виборної кампанії і розвиток дисконтної програми слухачі дізналися від завідувача відділу організаційної і кадрової роботи Олександра Гнатюка, а про хід колдоговірної роботи і соціальні проекти профспілки – від в. о. завідувача відділу соціально-трудових відносин і побутової роботи Андрія Єрмоленка.


Підсумували зустріч Голова профспілки Вадим Бубняк і його перший заступник Михайло Сінчак. Вони поінформували присутніх про актуальні питання профспілкової роботи і наголосили на необхідності створення первинних профорганізацій у філіях ПАТ «Укрзалізниця», приведення структури профспілки у відповідність до господарської, а також солідарної підтримки дій профспілки профорганами усіх рівнів.


Відділ інформації Ради профспілки