Сторони у межах своїх повноважень зобов’язалися об’єднати зусилля у забезпеченні дотримання трудового законодавства шляхом виявлення порушень, вжиття заходів для відновлення прав працівників та ініціювання притягнення до відповідальності винних у порушеннях роботодавців, а також проводити відповідну профілактичну роботу.
Зокрема, Держнаглядпраці за результатами власних перевірок, а також на підставі повідомлень профорганізацій видаватиме приписи про усунення порушень законодавства, звертатиметься до суду з цього приводу, повідомлятиме компетентним органам про факти порушень прав працівників для вирішення питання про відповідальність керівників. Зі свого боку, профспілка здійснюватиме громадський контроль за дотриманням законодавства про працю, надаватиме спілчанам безкоштовну правову допомогу.
У рамках Угоди передбачено проведення спільних перевірок, моніторинг причин порушень, розгляд звернень громадян, підготовка пропозицій щодо внесення змін до законодавства та інших нормативно-правових актів, організація правороз’яснювальної роботи тощо.

Відділ інформації Ради профспілки