Нагадаємо, що цей документ разом із Законом «Про внесення змін до Закону України «Про залізничний транспорт» Верховна Рада ухвалила на засіданні 23 лютого п. р. Невдовзі обидва закони підписав Президент. (Закон «Про внесення змін до Закону «Про залізничний транспорт» набирає чинності з дня державної реєстрації публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування).

Згідно із законом про утворення ПАТ, нове Товариство, 100 % акцій якого закріплюються в державній власності, утворюється на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. Відповідне рішення Кабінет Міністрів має ухвалити протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом.

Важливо, що Законом передбачено входження представників профспілок, які діють у галузі, до комісії з утворення Товариства. Комісія має підготувати зведений передавальний акт, зведений акт оцінки майна залізничного транспорту загального користування, а також проект статуту ПАТ.

Закріплюються Законом й інші соціальні гарантії. Зокрема, визначено, що з дня прийняття рішення Кабінету Міністрів України про утворення Товариства до його державної реєстрації Державна адміністрація залізничного транспорту України, підприємства залізничного транспорту, державні господарські товариства не мають права без згоди центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, скорочувати чисельність працівників.

Згідно із Законом, Товариство повністю відповідає за зобов’язаннями, які передбачені Галузевою угодою між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками щодо підприємств залізничного транспорту, до укладення нової відповідної угоди. Трудові відносини працівників Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств залізничного транспорту продовжуються з Товариством.


Відділ інформації Ради профспілки

ДО ТЕМИ

Заходи з реформування залізничного транспорту увійшли до Національного плану дій.


12 березня п. р. Президент України В.Янукович підписав Указ № 187/2012 Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». У Програмі, зокрема, зазначено, що акти щодо утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування мають бути видані Кабінетом Міністрів України через сім місяців після офіційного опублікування відповідного Закону. Також визначено низку конкретних заходів з реформування залізничного транспорту на поточний рік.

Так, до грудня 2012 року має бути затверджено правила рівного доступу суб’єктів господарювання до об’єктів інфраструктури залізничного транспорту загального користування. Передбачено також врегулювати порядок формування та державного фінансування соціального замовлення на пасажирські перевезення залізничним транспортом. Окрему увагу у плані дій приділено реформуванню та удосконаленню тарифної політики на залізничному транспорті.