Предметом діяльності заводу є виконання планових видів ремонту, модернізація та виробництво рухомого складу, його експлуатація і обслуговування. На роботі підприємства позначилася загальна фінансово-економічна ситуація: наприклад, у порівнянні з 2008 роком завантаженість заводу в 2014-му становила лише 61,3 % (середньооблікова чисельність працівників в минулому році становила 2146 осіб, а в першому півріччі поточного – 2016).


Профчленством охоплено 94,8 % працюючих. До складу первинки також входять 10 працівників клубу підприємства та непрацюючі пенсіонери.


Середньомісячна заробітна плата за 2014 рік по заводу – 4392,8 грн., що на 5,3 % більше ніж на залізницях України. За перше півріччя п. р. вона становила 4059,4 грн., а за основними виробничими професіями – у електрозварювальників на автоматичних та напівавтоматичних машинах – 5025,2 грн., газорізальників – 5038,3 грн., слюсарів з ремонту рухомого складу – 5161,5 грн., токарів – 5250,2 грн. 47,5 % робітників працюють за відрядно-преміальною системою оплати праці.


Середній відсоток премії за результатами господарської діяльності згідно з відповідним Положенням для робітників у 2014-му становив 24,8 %, інженерно-технічних працівників – 19,7 %.


Працівникам щорічно виплачується матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі не менше 30 % тарифної ставки (посадового окладу).


Згідно з нормами колдоговору робітникам встановлюються надбавки за професійну майстерність, керівникам, фахівцям та технічним службовцям – за високі досягнення у праці. Машиністам локомотивів, що мають клас кваліфікації, та помічникам машиністів локомотивів, що мають право на управління локомотивами, виплачуються щомісячні надбавки.


У цілому виконуються всі пункти колдоговору, укладеного між адміністрацією та профспілковим комітетом, за винятком надання адресної матеріальної допомоги в залежності від стажу роботи непрацюючим пенсіонерам-залізничникам.


Тож президія Ради профспілки постановила адміністрації та профорганізації підприємства продовжити роботу, спрямовану на забезпечення захисту трудових прав та інтересів працівників «Укрспецвагону».


Світлана АНІСІМОВА, завідувач відділу економічної роботи, організації праці та зарплати Ради профспілки