У заході, що проходив  11 травня на базі локомотивного депо Жмеринка Південно-Західної залізниці, взяв участь і виступив перед учасниками семінару завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки Олександр Гнатюк. Фото ТУТ

Під час семінару обговорено заходи щодо адаптації нового співробітника на робочому місці, огляд етапів роботи, переваги наставництва для організації або підприємства, представлено короткий огляд потреб випускників інтернатних закладів у соціальній та професійній адаптації, роль центрів соціальних служб у наданні допомоги випускникам інтернатних закладів, їх функції та види послуг тощо.

«Діти-сироти, коли виростають та залишають інтернатні заклади, мають певні труднощі при взаємодії із навколишнім світом у дорослому житті, – відзначає координатор проекту «Отримай свій шанс» Юлія Чорна. Наш проект зосереджений саме на адаптації такого юнацтва до складного самостійного життя. Велику увагу ми приділяємо навчанню педагогів, соціальних працівників та наставників-працівників. І ми говоримо не тільки про тренінги, але й про методичний супровід. Зокрема, наша організація видала серію методичних рекомендацій по роботі із випускниками інтернатних закладів та дітей, яких позбавлено батьківської опіки».

За результатами моніторингу наявності дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування у навчальних закладах залізничного спрямування, проведеного Радою профспілки, визначено 29 дітей-сиріт, які потребують підтримки під час проходження виробничої практики та сприяння у подальшому працевлаштуванні. Також Рада профспілки надала пропозиції щодо закріплення наставників у визначених структурних підрозділах.

 

ДО ТЕМИ. Як відомо, президія Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників дала «зелене світло» новій ініціативі щодо долучення до проекту міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) через  апробацію моделі наставництва на робочому місці для дітей-сиріт – випускників навчальних закладів залізничного спрямування.

Проект здійснюється у Вінницькій та Одеській областях за технічної підтримки міністерства закордонних справ Нідерландів.

Відділ інформації Ради профспілки