Традиційно одним з перших відкрив літній сезон дитячий лікувально-оздоровчий центр «Сонячний» Південної магістралі, розташований в зеленій зоні Харкова. Перші 216 школярів заїхали сюди ще 4 червня, тож коли в інших таборах робота лише починалася, тут вже зустрічали другу зміну.
 
…Ця місцевість в районі П’ятихаток здавна вважалася дитячою республікою, адже тут функціонували десятки оздоровниць. А зараз їх – на пальцях перелічити, і лише наш «Сонячний» працює на повну. Цього літа протягом п’яти заїздів у ньому оздоровляться 1080 школярів, серед них – діти з малозабезпечених родин і сироти, яким путівки надаються безоплатно.

«Сонячний» беззаперечно затвердився у статусі найкращої оздоровниці Слобожанщини після проведення Євро-2012, завдяки якому двомісні спальні кімнати обладнано кондиціонерами, плазмовими телевізорами та холодильниками, збудовано великий стадіон з трибунами, сучасні спортивні майданчики у тінистому гайочку, басейн з круговою фільтрацією і підігрівом води.
 
Двотижневі зміни максимально насичені: щодня відбуваються цікаві заходи – концерти, ігри, спортивні змагання, конкурси і дискотеки. Одних гуртків за інтересами – понад десяток… Забезпечує навчання і дозвілля надійний кістяк з викладачів шкіл і ліцеїв, яким допомагають студенти педуніверситету.
 
«Сонячний» – взірець для дитячих оздоровниць регіону, і в цьому значна заслуга керівництва залізниці і дорпрофсожу, які дбають, аби організація дитячого відпочинку щороку відбувалася на високому рівні.

Світлана МУДРАКОВА,
позаштатний кореспондент газети «Вісник профспілки»

«Сокол» на Арабатской стрелке за первую смену, которая нынешним летом открылась 23 июня, принял более 400 юных отдыхающих из Днепропетровского, Запорожского и Криворожского регионов, и еще столько же – за вторую. В пути ребят сопровождали председатели первичек. Детишки за 16 дней вдоволь накупались в Азовском море, загорели и набрались сил.

Нынешним летом здесь планируется оздоровить более 1200 школьников.

Наталья СЕРЫХ,
ведущий специалист отдела дорпрофсожа Приднепровской магистрали