Загалом у 27 відомчих дитячих закладах галузі цього літа зможуть оздоровитися майже 25 тис. маленьких відпочивальників. Особлива увага приділяється організації відпочинку сиріт, школярів із малозабезпечених і багатодітних сімей, а також дітей, які проживають у зонах підвищеного радіологічного забруднення.


Окрім того, у галузі діє 31 заклад сімейного відпочинку: санаторії-профілакторії, пансіонати, бази відпочинку, і це дозволяє щороку оздоровлювати ще 40–45 тис. залізничників і членів їхніх родин.


Завдяки активним діям профспілки щодо збереження в галузі практично всіх оздоровчих закладів та передачі їх у власність трудових колективів залізниць, вдавалося не лише досягти  рівня оздоровлення попередніх років, але й спільними із господарськими керівниками зусиллями в умовах обмеженого фінансування навіть дещо поліпшити ці показники (починаючи з 2003 року, ця цифра є більш-менш сталою: щорічно у санаторіях-профілакторіях, пансіонатах та на базах відпочинку оздоровлювалися близько 70 тис. працівників і членів їхніх сімей, у тому числі майже 30 тис. дітей. Цього року, згідно із Законом «Про оздоровлення і відпочинок дітей», тривалість оздоровчих змін збільшилася до 21 доби, тому в окремих таборах скоротилася кількість змін. Відповідно, може дещо зменшитися і чисельність оздоровлених дітей).


Залізничники сплачують лише від 10 % до 30 % повної вартості путівки, а різницю компенсують регіональні відділення Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності та профспілка. Для того, аби оздоровити якомога більше спілчан та їхніх дітей, профкоми, за можливості, додатково закуповують за кошти профбюджету путівки до інших оздоровчих закладів, а також шукають різноманітні шляхи зменшення фінансового навантаження на працівників: приміром, деякі профорганізації сплачують батьківські внески за дітей з багатодітних родин.


Відповідно до Галузевої угоди працівники мають право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення. Крім того, згідно зі спільним рішенням керівництва Укрзалізниці та Ради профспілки залізничникам щороку надається право розділити норму разового річного квитка для безкоштовного проїзду дітей в складі організованих груп, що направляються до оздоровчих закладів. Варто також зазначити, що для проїзду дітлахів до місць відпочинку організовуються спеціальні поїзди, які супроводжуються профспілковими представниками, медиками, працівниками воєнізованої охорони і педагогами, тому батьки можуть бути цілком спокійні за своїх чад.


У дитячих оздоровницях також створено безпечні умови для проживання, організовано належне харчування, забезпечено охорону, постійний санітарно-гігієнічний і протиепідемічний нагляд, облаштовано медичні пункти, спортивні майданчики, відкриті водойми, басейни, санітарно-побутові приміщення тощо. До роботи у закладах запрошуються кваліфіковані медичні та педагогічні працівники.


Не забуто і про організацію змістовного та корисного дозвілля дітей. Ретельно продумуються культурно-освітні і фізкультурно-спортивні програми, діють різноманітні гуртки, організовуються розважальні заходи.


Це дає школярам змогу не лише оздоровитися, але й провести літні канікули цікаво, весело та з користю. Тож батькам залишається однією проблемою менше…