Насамперед учасники зосередилися на уточненні формулювання рішень щодо тих вимог до Укрзалізниці, на які сторони мали різні точки зору. Зокрема, профспілка виступає категорично проти прив’язки зростання тарифних ставок і посадових окладів до скорочення чисельності працівників, як пропонують представники адміністрації. Натомість, оптимізація чисельності має відбуватися лише з дотриманням вимог Галузевої угоди, урахуванням обсягів роботи і технологічних процесів.

Проти огульного скорочення штату виступив і М.Снітко, який зазначив, що такий підхід разом з відсутністю належної мотивації праці призводить до відтоку фахівців із залізничних підприємств і заважає вирішенню технологічних завдань.
Також профспілка виступила проти створення спільної з Укрзалізницею робочої групи з визначення чисельності, підкресливши, зокрема, кардинальну різницю поглядів з роботодавцем у цьому питанні, яка унеможливлює результативність її роботи. Тож з цього проблемного питання сторони домовилися проводити консультації на рівноправних засадах.

Друга частина наради стосувалась вимог до Кабінету Міністрів, і в цьому питанні сторони виявили більше взаєморозуміння, адже для всіх учасників очевидною є справедливість позиції профспілки.

Зокрема, Міністерство обіцяє підтримати звернення профспілки до Уряду щодо державної допомоги відповідно до ст. 10 Закону «Про залізничний транспорт»; запропонувало Укрзалізниці та профспілці надати Уряду конкретні пропозиції щодо вирішення питання відшкодування залізницям витрат на перевезення пільгових категорій пасажирів. Міністерство й Укрзалізниця також запевнили, що роблять все можливе для прискорення затвердження фінансового плану Укрзалізниці й залізниць.

Щодо вимоги профспілки подати до Верховної Ради пропозиції про приведення статті 18 Закону України «Про транспорт» у відповідність до Закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», Міністерство й Укрзалізниця мають досконально вивчити це питання, адже воно стосується й інших транспортних галузей. Також Укрзалізниці доручено звернутися до міністерств юстиції та соціальної політики з приводу трактування законодавства з питань протидії корупції стосовно залізничників.

За підсумками непростих переговорів буде підписано протоколи.

Відділ інформації Ради профспілки