Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим БУБНЯК 20 жовтня п. р. спрямував на адресу дорожніх, територіальних комітетів, об’єднаних профорганізацій телеграму такого змісту:
«На виконання ст. 44 Конституції України та з метою повного гарантування конституційного права працюючих на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів Президенту України направлено електронну петицію (№ 22/014507-еп), якою запропоновано, в порядку законодавчої ініціативи, подати до парламенту законопроект про внесення змін до Закону України “Про транспорт”, якими вилучити норми, що перешкоджають вільній реалізації права на страйк працівниками підприємств транспорту (у т. ч. залізничного).


Вважаємо зазначену ініціативу фундаментальною у питаннях надання можливості представникам трудового колективу відстоювати законні права й інтереси членів профспілки та галузі залізничного транспорту України.


Для того, аби Президент вніс вищезазначене питання на розгляд Верховної Ради України, необхідно набрати 25 тис. голосів на офіційному сайті Голови держави http://www.president.gov.ua


Враховуючи зазначене, а також обмежений час для збору підписів, переконливо просимо усіх членів профспілки, яким небайдужий залізничний транспорт, ознайомитися з текстом зазначеної петиції на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України в розділі «ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ» та поставити свій підпис. Для цього треба виконати наступні дії.


1. Зайти на сторінку зазначеної петиції на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України в розділі «ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ» (гіперпосилання https://petition.president.gov.ua/petition/14507 ) та ознайомитися з нею.

2. Виконати реєстрацію встановленим порядком.

3. Увійти до розділу «ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ» в режимі зареєстрованого користувача.
4. У «пошуку» введіть «проведення страйку» та натисніть «Enter».
5. Переконайтесь, що номери петицій співпадають з №22/014507-еп.
6. Натисніть на текст петиції, потім натисніть «Підписатися», що означатиме про Вашу підтримку.


Головам профорганізацій: оперативно поінформувати членів профспілки про наведену ініціативу та закликати підтримати її; розмістити цю інформацію на профспілкових стендах; долучити до інформаційної роботи весь профспілковий актив, у тому числі членів молодіжних рад профорганізацій усіх рівнів».