Підписи під документом поставили міністр соціальної політики Павло Розенко і перший заступник Голови СПО профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, повідомляє офіційний сайт ФПУ.

Голова Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс зазначив, що колективний трудовий спір між СПО профспілок і Урядом зареєстрований НСПП у встановленому порядку. Сторони пройшли кропіткий шлях визначених законодавством процедур: розроблено Регламент роботи примирної комісії, визначено склад членів комісії від обох сторін тощо.

Павло Розенко наголосив, що до сьогоднішнього дня з моменту вступу до спору ми рухаємося в правовому полі.

– Урядова сторона не драматизує ситуацію, – зазначив міністр, – ми впевнені, що спір між Урядом і профспілками проводиться не заради спору, а щоб у його підсумку вийти на рішення, які слугуватимуть для розвитку соціального діалогу та сприятимуть покращенню рівня життя наших співгромадян. Ми сприймаємо цей спір як можливість знайти рішення для подальшого розвитку країни. І ми готові сьогодні підписати зазначену Угоду й розпочати спільну роботу над питаннями, які перед нами поставив СПО профспілок, ми готові до конструктивної співпраці, – підкреслив П.Розенко.

 С.Кондрюк привернув увагу до міжнародної практики вирішення спорів, подібних нашому, і зазначив, що вирішення трудових спорів (конфліктів) безперечно сприяє підвищенню конкурентності економіки держави, а також значно знижує рівень соціальної напруги у суспільстві.

Спір – це не виклик комусь і не спроба виставити себе в кращому світлі, – пояснив заступник Голови ФПУ, – ми порушуємо низку проблем і будемо разом з урядовцями шукати шляхи для їх вирішення.

 Він особливо акцентував увагу на пункті Угоди, згідно з яким на час роботи примирної комісії Сторони утримуються від проведення акцій протесту та прийняття рішень, що погіршують соціально-економічні та трудові права працівників.