Члени профсекцій підбили підсумки роботи у 2011–2015 роках і обговорили з керівництвом відповідних департаментів проблеми, які не було вирішено протягом цього часу, а також нові виклики.


Головним питанням до керівників департаментів ПАТ «Укрзалізниця» було місце господарств у новій структурі, адже для працівників вже відчутнішими стають зміни. Його обговорено з начальником Департаменту електропостачання В.Людмирським, головним інженером Департаменту автоматики та телемеханіки А.Назаровим, начальником управління обчислювальної і мережевої інфраструктури Департаменту корпоративної інформатизації С.Білошицьким


Йшлося також про нестачу кадрів і необхідність збереження штату, штучне заниження фонду оплати праці, проблеми проходження обов’язкових медоглядів, компенсації працівникам витрат за службовий проїзд, зношення приладів і необхідність збільшення коштів на закупівлю нових, відволікання на роботи, не обумовлені трудовим договором – перевірку квитків, прибирання перонів і смуг відведення тощо.


Представники департаментів вважають, що більшість проблемних питань, які порушувалися на засіданнях секцій, буде знято по завершенні реформування залізничного транспорту, частину можна вирішити на місцях, решту треба докладно розглянути. Офіційні відповіді департаментів буде надано у передбачений законом термін.


На спільному пленарному засіданні, яке традиційно транслювалося за допомогою системи відеоконференцій, перший заступник Голови профспілки М.Сінчак поінформував учасників про необхідність вчасного проведення звітів і виборів у профорганізаціях, докладно зупинившись на помилках, яких зазвичай припускаються під час організації цієї кампанії.


Також він розказав про хід роботи над проектом Трудового кодексу, укладенням колективного договору ПАТ «Укрзалізниця». М.Сінчак висловив розчарування з приводу того, що не всі профорганізації спромоглися висловитися на підтримку проекту профспілкової сторони. Він підкреслив, що це – тест на готовність до активного і консолідованого захисту прав спілчан.


Обговорено також необхідність оперативного створення профорганізацій у нових структурах, які виникають на залізничному транспорті, укладення в них колективних договорів; приведення структури профспілки у відповідність до господарської; планах профспілки щодо збільшення страхових виплат за нещасні випадки на виробництві і зміни формату страхування; змінах у законодавстві щодо оподаткування неприбуткових організацій і необхідності відповідних змін у Статуті профспілки й інші актуальні теми.


Окремі питання висвітлили фахівці Ради профспілки: завідувач відділу організаційної і кадрової роботи О.Гнатюк – організацію звітно-виборної кампанії, провідний спеціаліст відділу економічної роботи, організації праці і зарплати О.Булавін – економічну статистику і показники роботи залізничного транспорту у 2015 році.

 

На прохання учасників засідання розміщуємо презентацію доповіді О.Булавін.

 

Відділ інформації Ради профспілки