Водночас непокоїть стан виробничого травматизму, адже, на жаль, сталося 11 випадків, у тому числі три зі смертельним наслідком. Сподіваємось, що проведений за найактивнішої участі профспілкових фахівців детальний аналіз причин допоможе здійснювати більш ефективну профілактичну роботу на підприємствах регіональної філії «Донецька залізниця».


У зв’язку з цим доречно навести факт конкретної дії додаткової соціальної гарантії для наших спілчан – йдеться про матеріальну допомогу на випадок виробничого травматизму. Загальна сума виплаченої матеріальної допомоги від профспілки постраждалим працівникам або їхнім спадкоємцям за підсумками 2017 року сягнула 105 тис. грн.


Не лишаються поза увагою профспілкових фахівців і факти оплати не в повному обсязі технічного навчання працівників у неробочий час, проходження медоглядів тощо.


На постійному контролі – питання проведення атестації робочих місць зі шкідливими і важкими умовами праці та, зокрема, своєчасного встановлення щомісячної доплати в розмірі 4 % і надання додаткових відпусток, у тому числі за особливий характер роботи. На вимогу головного технічного інспектора праці в дорожній профорганізації на 2018 рік заплановано провести атестацію робочих місць в моторвагонних депо: Сватове (оператора котельні, штукатура, апаратника хімводоочищення) і Лиман  (маляра).


На виконання подань технічної інспекції праці усувається заборгованість з видачі молока залізничникам, що працюють у шкідливих умовах. У підсумку загальна сума складає понад 160 тис. грн.


Особлива увага приділяється забезпеченню працівників спецодягом і спецвзуттям (усунуто факти незабезпечення ними окремого персоналу станцій Слов’янськ і Покровськ, дистанцій – колії (Волноваха), електропостачання (Попасна).


На загальну суму понад 16 тис. грн. ліквідовано заборгованість із забезпечення працівників спецмилом (у вагонних депо Слов’янськ, Покровськ, Костянтинівка, дистанції колії Волноваха).


Протягом року здійснювався контроль за виконанням заходів із поліпшення виробничого побуту. Так, на вимогу технічної інспекції праці проведено поточний ремонт у виробничих і побутових приміщеннях району контактної мережі Лиман, дистанції колії Волноваха, станції Лиман, вагонних депо Попасна і Костянтинівка, локомотивного депо Покровськ. Водночас наша пильна увага спрямована на виконання незавершених на сьогодні ремонтних робіт в інших підрозділах. Адже всі залізничники мають законне право працювати у гідних умовах.


Протягом минулого року всі 36 письмових та усних звернень  членів нашої профспілки з питань охорони праці були вирішені позитивно.


Андрій ШЕПІЛОВ,
головний технічний інспектор праці
Ради профспілки
у Лиманській дорожній профорганізації

 

 Shepilov.jpg

Головні технічний і правовий інспектори праці Ради профспілки
у Лиманській дорожній профорганізації  А.ШепІлов і Г.Кайдаш
багато перевірок у виробничих підрозділах регіональної філії
«Донецька залізниця»  дійснюють спільно.

Під час обговорення підсумків чергового заходу…


Фото Юлії САВОСТЕНОК, провідного фахівця Лиманського дорпрофсожу