На спiльному засіданні перший заступник Голови профспілки М.Сінчак наголосив, що вирішення найважливіших питань сьогодення залежить від єдності членів профспілки, дієвої підтримки всіма профорганізаціями колегіальних рішень та плідної взаємодії профорганів різних рівнів. Обговорювалося і питання підвищення заробітної плати, яке перед членами профсекцій – головами первинних профорганізацій порушували спілчани. Залізничники не розуміють, чому не підвищилися тарифні ставки і посадові оклади, тоді коли виконано і перевиконано усі фінансові показники 2010 року, вони обурені заявами посадовців щодо зростання заробітної плати, яке відбулося за рахунок скасування неповного робочого тижня. М.Сінчак поінформував про дії Ради профспілки, яка не полишає намагань переконати керівництво Укрзалізниці, Міністерства інфраструктури, держави у необхідності позитивного вирішення цього питання.


Розглянуто зміни в українському законодавстві, насамперед щодо тих питань, з якими профпрацівники постійно стикаються у своїй щоденній діяльності. Так, йшлося про особливості співпраці з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, наслідки набуття чинності Законом «Про соціальний діалог в Україні» тощо. Також було висвітлено принципову позицію профспілки щодо пенсійної реформи в Україні, передачі до відповідних міністерств галузевих навчальних і медичних закладів, можливі шляхи реорганізації залізниць, розвиток Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль» тощо.


З цІкавІстю ознайомилися профактивісти з інформацією завідувачів відділів Ради профспілки: охорони праці В.Дорошенка – про підсумки роботи технічної інспекції праці; соціально-трудових відносин та побутової роботи О.Мушенка – про новий соціальний проект профспілки – комплексну бонусну програму; правового інспектора праці Ради профспілки М.Бєльченка — щодо роботи з захисту трудових прав спілчан і найчастіших порушень, з якими доводиться стикатися під час перевірок.


Профактивісти отримали можливість обговорити особливості проходження медичних оглядів і комісій, а також пов’язані з ними основні непорозуміння і порушення із заступником начальника Головного управління медичних закладів Укрзалізниці О.Хілько. Вона відповіла на запитання профактивістів і запевнила, що вони можуть звертатися до фахівців управління за телефоном чи електронною поштою щодо роботи медичних закладів, проходження медоглядів, а також з приводу роз’яснення відповідних наказів Укрзалізниці.


Члени профсекцій обговорили специфічні проблеми з керівниками відповідних головних управлінь УЗ. Ключовими питаннями у роботі секцій було підбиття підсумків роботи з 2007 року та аналіз виконання рішень попередніх засідань.


Так, члени профсекції працівників пасажирського господарства під час засідання за участі заступника начальника Головного пасажирського управління Укрзалізниці І.Карпяка висловили свою позицію з приводу ініціативи УЗ щодо скасування посади начальників поїздів і покладання їхніх обов’язків на старших провідників. На думку членів профсекції, таке рішення є неприйнятним, бо порушує низку положень з охорони праці, норм трудового законодавства і навіть Конституцію України.


Профсекція працівників локомотивного господарства, підбивши підсумки співпраці секції з Главком і роботи за останні роки, обговорила із заступником начальника управління Главку В.Шибером перспективи розвитку руху та його вплив на роботу окремих структурних підрозділів. Йшлося також про оптимізацію організації та оплати праці машиністів та їхніх помічників.


Під час засідання профсекції працівників приміських пасажирських перевезень, що проходило за участі заступника начальника відповідного Головного управління Укрзалізниці О.Турбаніста, обговорено питання технічного навчання машиністів приміського руху та їхніх помічників, підготовки машиністів-інструкторів тощо.


Олена РОМАНОВА, провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки