У ній зазначено, що профспілкою постійно проводиться робота щодо збереження відомчих медичних закладів залізничного транспорту України та недопущення руйнації системи охорони здоров’я галузі шляхом їх передачі до інших органів управління.
  Керівництвом Ради профспілки неодноразово було ініційовано та проведено консультації з профільними міністерствами, в результаті чого, розуміючи негативні перспективи передачі закладів охорони здоров’я залізничного транспорту у комунальну власність, свою солідарну позицію щодо неприпустимості таких дій висловили також і Міністерство інфраструктури України та Державна адміністрація залізничного транспорту України.
  Профорганізаціями усіх рівнів від імені численного колективу залізничників направлено більше тисячі звернень до керівників держави з вимогою збереження галузевої медицини задля забезпечення безпеки руху поїздів, збереження життя і здоров’я як працівників і пенсіонерів галузі, так і пасажирів.

  Проте статтею 28 Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік» від 28.12.2014 р., № 80-VIII передбачено до 1.01.2015 р. забезпечити передачу 84 медичних закладів залізничного транспорту на фінансування/надання фінансової підтримки з місцевих бюджетів.

  Враховуючи вищевикладене, президія Ради профспілки постановила продовжити профорганізаціями усіх рівнів роботу щодо збереження медичного обслуговування залізничників. Зокрема:
– направляти до керівництва держави звернення з вимогою збереження медичного обслуговування залізничників (хто цього ще не зробив);

– наполягати, в першу чергу, на передачі до статутного капіталу утворюваного ПАТ «Укрзалізниця» медичних закладів залізничного транспорту відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р., № 200 з відповідними амбулаторіями, пунктами передрейсових оглядів локомотивних бригад;

– вступити в соціальний діалог з органами місцевого самоврядування з метою забезпечення дотримання законодавства при передачі медичних закладів у комунальну власність, збереження при цьому існуючого рівня медичного забезпечення залізничників, недопущення скорочень медичного персоналу.

  У разі нереагування Кабінету Міністрів України на звернення організаційних ланок і профспілки в цілому вирішено вдатися до проведення відповідних заходів і акцій протесту згідно із законодавством України.


Відділ інформації Ради профспілки