Обговорили, зокрема, питання про організацію праці провідників пасажирських вагонів у парках відстою. Президія висунула низку вимог щодо посилення контролю за дотриманням трудового законодавства, адже недоліки в організації праці провідників пасажирських вагонів у парках відстою потребують негайного виправлення і приведення до вимог галузевих і законодавчих нормативних актів, а умови роботи працівників – значного покращання.

Робота дорожньої профорганізації Придніпровської залізниці з організаційно-кадрових питань та інформаційної діяльності, зазначено під час розгляду цього питання, має значні внутрішні резерви. Тому  дорожньому, територіальному комітетам, а також профкомам первинок запропоновано посилити роботу у цьому напрямку.

Затверджено Стандарт інформаційної діяльності профспілки та нову Систему вдосконалення навчання профспілкових кадрів та активу. Відтепер головні напрями навчання охоплюють усі сторони профспілкової роботи. Так, для вперше обраних голів первинок та їх заступників, голів комісій профкомів, голів цехкомів, профгрупоргів, молодіжних лідерів та активістів, членів кадрового резерву пропонується проводити базовий семінар з основ профспілкової діяльності. А вже більш досвідчені профпрацівники та активісти навчатимуться за такими напрямами, як правові аспекти у профспілковій роботі, організація, охорона і безпека праці, колдоговірна робота, соціальний діалог, бухгалтерський облік і звітність у профорганізаціях, діяльність профспілки в умовах реформування галузі, нетрадиційні форми зайнятості, органайзинг і рекрутинг, гендерна рівність, розвиток лідерських якостей, проведення профспілкових акцій та інших колективних дій, стратегічне планування діяльності організації тощо.

Ухвалено також низку рішень: щодо внесення змін і доповнень до Інструкції із проведення звітів і виборів у профспілці; реалізації спільного з Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» проекту «Отримай свій шанс», спрямований на забезпечення кращого майбутнього вихованців та випускників інтернатів Вінницької та Одеської областей; участі 6–9 вересня п. р. збірної команди профспілки у фінальних змаганнях XVIII Всеукраїнської міжгалузевої Спартакіади трудящих промислової сфери і транспорту.
 
Велику групу профпрацівників та активістів з нагоди Дня профспілки, що святкуватиметься у першу неділю серпня, за рішенням президії відзначено Почесним знаком  «За заслуги перед профспілкою», знаком «За активну роботу  в профспілці», Почесною грамотою та Подякою Ради профспілки, а також вперше – «Молодіжною відзнакою».

 

Відділ інформації Ради профспілки