Щодо диференційованого підвищення основної (базової) заробітної плати працівників товариства, яке не призведе до зменшення доходу працівників. Рада профспілки вкотре підкреслює, що таке підвищення повинно не лише не допускати зменшення грошових доходів працівників, а, насамперед, призвести до збільшення заробітної плати для кожного працівника. Водночас зазначено, що годинні тарифні ставки і посадові оклади працівників залізничного транспорту визначено в залежності від складності виконуваних робіт та рівня кваліфікації, як це регламентовано наказом «Укрзалізниці» від 24.03.2011 р., № 098-Ц.

Щодо підвищення тарифних ставок (посадових окладів) для основних галузевих професійних груп працівників. Зазначено, що 4 квітня п. р. всеукраїнські профспілки, які діють на залізничному транспорті, у спільному листі до в. о. Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Є.Кравцова висловили вимогу про підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів всіх працівників залізничного транспорту у розмірі не менше ніж на 20 %.

Щодо підвищення посадових окладів керівників виробничих підрозділів. Висловлено переконання, що для даної категорії працівників підвищення посадових окладів має співвідноситись з розмірами підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів робітників виробничих професій.

Щодо збільшення фонду оплати праці. За підрахунками фахівців Ради профспілки, запропоноване збільшення фонду оплати праці у розмірі 1,7 млрд грн. дасть можливість підвищити заробітну плату в галузі тільки на 5–10 %, що не відповідає навіть заявленим ПАТ «Укрзалізниця» мінімальним розмірам підвищення тарифних ставок та посадових окладів. А враховуючи те, що, згідно зі статистичними даними за квітень 2016-го, індекс споживчих цін становить 103,5 %, це призведе до збільшення суми коштів, витрачених на виплату індексації, і, відповідно, зменшення коштів, запланованих на підвищення заробітної плати.

Щодо формування тарифних сіток та схем посадових окладів відповідно до чинної організаційної структури товариства: Рада профспілки підтримує цю пропозицію, але підкреслює, що вони мають формуватись у зрозумілих співвідношеннях.

Щодо мінімальної тарифної ставки 1-го розряду. З 1 травня 2016 року визначено мінімальну заробітну плату в розмірі 1450 грн. Проектом тарифної сітки для оплати праці робітників, зайнятих на експлуатаційній роботі, ремонті, наладці, обслуговуванні рухомого складу та інфраструктури, передбачено встановлення мінімальної тарифної ставки на рівні 118 % розміру законодавчо встановленого мінімуму в державі. Для того, щоб працівники дійсно відчули підвищення, розмір мінімальної тарифної ставки працівника 1-го розряду повинен становити не менше 140 % мінімальної заробітної плати. Про таку позицію профспілки було заявлено ще під час проведення засідань робочих груп щодо ведення переговорів з укладення колективного договору ПАТ «Укрзалізниця».
 
Щодо забезпечення міжрозрядного співвідношення. Профспілка неодноразово наголошувала (і це зазначено, зокрема, в протоколі засідання представників ПАТ «Укрзалізниця» та СПО профорганізацій від 13 квітня п. р.), що тарифна сітка для оплати праці робітників, які зайняті на експлуатаційній роботі, ремонті, обслуговуванні рухомого складу та інфраструктури, повинна передбачати міжрозрядний коефіцієнт не менше 15 %. Це сприятиме зростанню тарифних ставок при підвищенні розрядів, щоб здобуваючи високу кваліфікацію, робітник відчував зростання заробітної плати.

Щодо посадових окладів керівників філій та їх заступників. З цього приводу профспілка неодноразово в листах до керівництва ПАТ «Укрзалізниця» висловлювала свою позицію про неприпустимість встановлення завищених посадових окладів керівникам без суттєвого підвищення тарифних ставок і посадових окладів усім працівникам, і вона залишається незмінною.

Рада профспілки, наголошено у листі, готова в найкоротші терміни оперативно і професійно опрацювати проекти документів, які стосуються підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів працівників.
У випадку прийняття спільного рішення щодо удосконалення системи оплати праці і підвищення заробітної плати працівникам ПАТ «Укрзалізниця», Рада профспілки пропонує провести його з квітня 2016 року і виплатити донараховані суми у травні п. р.

 

Marina_1.jpg