У Львівському апеляційному адміністративному суді відстояно право колишнього працівника Ужгородської пасажирської вагонної дільниці П.Богдана на призначення пенсії за вислугу років на пільгових умовах з грудня 2012 року: доведено, що Управління пенсійного фонду в Мукачевому та Мукачівському районі Закарпатської області безпідставно відмовляло у включенні у стаж роботи, що дає право на пільгову пенсію, періоду праці старшим оглядачем вагонів, – повідомив правовий інспектор праці Ради профспілки на Львівській залізниці Володимир Паруна.

Правовий інспектор праці Ради профспілки на Південній залізниці Микола Гриценко в першому півріччі 2014-го провів перевірки дотримання законодавства про працю в 14 структурних підрозділах Сумського регіону. За їх результатами роботодавцям внесено 10 подань на усунення виявлених порушень. Всього захищено трудові права 254 працівників, яким повернуто незаконно утриманих та недоплачених коштів на суму майже 50 тис. грн., – повідомив прес-центр Сумського теркому профспілки.

За підсумками роботи правового інспектора праці Ради профспілки на Південно-Західній залізниці Василя Горіна (Жмеринський терком) за шість місяців 2014 року майстру лісу Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень виплачено майже 3 тис. грн. за заміщення тимчасово відсутнього начальника дільниці, у результаті скасування незаконних наказів повернуто 973 грн. провідникам Жмеринської вагонної дільниці і понад 3 тис. грн. – квитковим касирам, лінійним квитковим касирам і інженеру-технологу пасажирського сектору дирекції.
Усунено виявлені перевірками порушення, внаслідок чого 21 залізничнику станції Жмеринка повернуто недоплачених коштів на суму 146 тис. грн.; майже 5,5 тис. грн. виплачено працівникам Жмеринської дистанції навантажувально-розвантажувальних робіт.
На вимогу правового інспектора праці оплачено технічне навчання у неробочий час і матеріальну допомогу при звільненні працівників Хмельницької вагонної дільниці на суму 183 тис. грн.
Виконано подання правового інспектора праці в грудні 2013 року, у результаті залізничникам станції Вінниця доплачено понад 32 тис. грн. премії. Загалом захищено трудові права 5058 спілчан.
Загалом у першому півріччі 2014-го працівникам структурних підрозділів Жмеринського залізничного вузла повернуто 426 тис. грн. незаконно утриманих або недоплачених коштів, – повідомив прес-центр Жмеринського теркому профспілки.