ЦИФРИ

Колдоговір Львівської магістралі «коштує» в середньому 3 млрд грн. Навіть за нинішньої складної ситуації у фінансовому плані залізниць України збережено виплату матеріальної допомоги пенсіонерам та передбачено загалом 18 млн грн. для ПНПФ «Магістраль».

Кожен працівник Львівської залізниці у 2013 році в середньому отримав за колдоговором 8 тис. грн. (щомісячна надбавка за вислугу років, одноразова премія, оплата додаткових відпусток тощо).

Найважливіше для спілчан, на чому наголошують профпрацівники, – це те, що на початку діяльності АТ «Українська залізниця» всі вони користуватимуться пільгами й компенсаціями, передбаченими чинною Галузевою угодою. Розповіли також про побудову структури акціонерного товариства, зокрема, на Львівській планується створити три регіональні центри перевезень – Львівський, Рівненський і Закарпатський.
Голова дорожньої профорганізації А.Сенишин охарактеризував складну політичну й економічну ситуацію, що склалася в державі і, звісно, позначилася на роботі залізниці:

– За перше півріччя обсяги вантажних перевезень зменшилися на 17 %, транзит – на 65 %. Тому ми повинні думати про наших працівників і розглядати ефективні шляхи для подальших дій. За розрахунками, сьогодні «зайвими» до об’єму перевезень є 5,5 тис. осіб, однак профспілка виступає проти такого скорочення. Ми докладно вивчили ситуацію і відстоюватимемо кожного залізничника.

Спілчани скористалися наданою їм нагодою отримати відповіді на запитання, що їх турбують.

Багатьох цікавив, приміром, хід реконструкції гуртожитку в Тернополі та розподіл квартир у ньому, тому А.Сенишин поінформував присутніх, що цей об’єкт включений до проекту фінплану на 2015 рік. Житло у будинку мають отримати працівники з 17 структурних підрозділів Тернопільщини. На часі – проведення тендерів для закупівлі облицювальних матеріалів. Він також зазначив, що за рішенням Генерального директора Укрзалізниці, об’єкти, які не використовуються на залізниці, доцільно переобладнувати під малосімейки, гуртожитки, будинки, тобто віддати людям і передати їх до комунальної власності. До об’єктів будуть підведені всі комунікації, але всі подальші ремонти – коштом нових власників житла.

А з приводу підготовки до зимового періоду А.Сенишин зазначив, що через труднощі з постачанням газу усі котельні переобладнуються під альтернативне паливо.

Щодо організації оздоровлення залізничників, то, крім пансіонату “Галичина”, можна відпочити у Затоці на Одещині і, можливо, із 15 % знижкою на путівки.

На запитання про можливість вступу до «Лікарняної каси» пенсіонерів голова дорожньої профорганізації відповів, що тільки працівник, який іде на заслужений відпочинок, має право залишатися у ній, сплативши відповідний внесок. Також додав, що у планах на майбутнє – функціонування аптеки «Лікарняної каси», де кожна застрахована особа зможе придбати ліки за суттєво нижчою ціною, ніж звичайно.

Під час кожної з таких зустрічей фахівці дорпрофсожу завжди наголошують на тому, як важливо оперативно доносити інформацію про конкретну діяльність профорганів усіх рівнів через найефективніший комунікаційний канал зв’язку – членів профкомів первинок, профгрупоргів та інших активістів. Тому профпрацівники детально аналізують, як реалізуються  на Львівській залізниці, зокрема, у регіонах, соціальні проекти профспілки – дисконтна програма, страхування від нещасних випадків та природної смерті на виробництві тощо й інформують спілчан.

Працівники Ковельського та Здолбунівського вузлів активно цікавились галузевим недержавним пенсійним фондом «Магістраль», на що відразу відреагував голова дорожньої профорганізації А.Сенишин, запропонувавши провести для них, особливо залучаючи молодь, тематичну зустріч зі спеціалістом цього Фонду.

Спілчани усвідомлюють користь від таких зустрічей, адже важливу інформацію вони отримують з перших вуст. Як зауважила голова первинки вокзалу станції Тернопіль Л.Баталкіна, голова та фахівці дорпрофсожу дали вичерпні відповіді на запитання, що найбільше цікавлять працівників: збереження робочих місць, хід реконструкції гуртожитку тощо. «Добре, що у таких заходах беруть участь і рядові члени профспілки, які на власні очі переконуються, що профспілка насправді дбає про них, – додає голова профорганізації пасажирського вагонного депо Ковель І.Дехтяр. – Ми почули багато цікавої та корисної інформації, зрозуміли, які проблеми постають у цей непростий час».

Лідер дорожньої профорганізації із задоволенням вручив профспілковий квиток молодому спеціалісту – електромеханіку Тернопільської дистанції сигналізації і зв’язку К.Деренюк.

Хай полку спілчан прибуває!

Анатолій ЯКИМ, завідувач відділу оргкадрової роботи дорпрофсожу Львівської залізниці