На цей профспілковий захід особисто запрошено Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, бо Уряд повинен врешті-решт прислухатися до справедливих вимог, конструктивної критики та думок працівників залізничної галузі!


У разі невиконання вимог профспілки залізничників і транспортних будівельників України учасники мітингу наполягали на переході до іншого вагомого кроку – організації відповідних заходів: «роботі за правилами» – у рамках чинного законодавства.


Мітинг 14 травня 2019 року під будівлею Кабміну відбувся організовано, без порушень громадського спокою та дотримання чинного законодавства. Профспілкова акція протесту не мала жодних політичних мотивів.


До теми


Нашу акцію підтримала міжнародна профспілкова спільнота – Міжнародна федерація транспортників (МФТ), Європейська федерація транспортників (ЄФТ) та інші громадські організації.


Інформація про проблеми залізничників в Україні від члена ЄФТ, лідера профспілки Вадима Бубняка на засіданні Виконкому ЄФТ 10 травня п. р. викликала обурення з боку представників з 25 країн Європи, тому було ухвалено рішення направити відповідні (аналогічні) листи солідарності з переліком семи законних вимог, висунутих профспілкою залізничників і транспортних будівельників України до українського уряду, і поіменними підписами членів Виконкому на адресу Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради та Президента України.

 

Президент ЄФТ Френк Морілс і в.о. Генерального секретаря ЄФТ Лівія Спера підтримали мітинг від імені п’яти мільйонів транспортників з 41 країни Європи. Процитуємо: «Наші серця з вами і ми готові надати допомогу, якщо буде потрібно. Чекаємо новин для інформування всіх членських організацій та громадськість». 


Крім цього, Генеральний секретар Міжнародної федерації транспортників Стів Коттон від імені 18,5 мільйонів спілчан з 147 країн світу також направив офіційне звернення на підтримку українських спілчан-залізничників, у якому зазначив, що: «…зубожілих українських залізничників вже неможливо більше ігнорувати, а їхні голоси не змусити замовкнути!»


Отже, міжнародна підтримка та гласність з приводу реального стану справ у вітчизняній залізничній галузі набирає обертів. Міжнародна профспілкова спільнота, що представлена МФТ та ЄФТ, запевнила про цілковиту підтримку подальших кроків профспілки залізничників і транспортних будівельників України.