У своєму виступі Голова профспілки, зокрема, акцентував увагу присутніх на катастрофічний відтік робітників масових професій із виробничих підрозділів регіональних філій і філій, про що свідчить велика кількість звернень з місць на адресу ПАТ «Укрзалізниця» та Ради профспілки, із зазначенням однієї з головних причин цього– вкрай низького рівня заробітної плати в галузі.


Водночас В.Бубняк наголосив, що є законний реальний механізм виходу з цієї гострої ситуації – надання державної підтримки залізничному транспорту, що закріплено ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт».


Він запропонував присутнім народним депутатам при розгляді законопроекту «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачити видатки на ці цілі. Також привернув увагу представників вантажовідправників, що необхідно усвідомлювати, що катастрофічний стан у залізничній галузі може призвести до вкрай негативних наслідків для економіки всієї країни.   


Голова профспілки В.Бубняк також наголосив, що левова частина накопиченого боргу ПАТ «Укрзалізниця» у 37 млрд грн. спричинена, перш за все, виконанням невластивих їй функцій, зокрема, будівництвом автомобільних мостів і доріг, придбання пасажирського та швидкісного рухомого складу тощо.


Наприкінці наради лідер нашої профспілки запропонував звернутись від імені учасників засідання до Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів з пропозицією включити до проекту Державного бюджету на 2018 рік 5 млрд грн. на державну підтримку залізничного транспорту.

 

Відділ інформації Ради профспілки


ДО  ТЕМИ


До участі в обговоренні було запрошено представників Мінінфраструктури, Мінекономрозвику, АМКУ, ПАТ «Укрзалізниця», бізнес-асоціацій, суб’єктів господарювання, а також народних депутатів.