Обговорено механізм соціальної підтримки залізничників, які втратили право виходу на пільгову пенсію за вислугою років, передбачений у проекті колективного договору ПАТ «Укрзалізниця». Йшлося також і про варіанти відновлення на законодавчому рівні права отримання цією категорією залізничників пільгової пенсії та запровадження участі працівників Товариства у професійній програмі через Професійний недержавний пенсійний фонд «Магістраль».

 

Народний депутат України Н.Веселова висловила сподівання, що ПНПФ «Магістраль», як найбільший в Україні за чисельністю учасників, стане справжнім «локомотивом» Пенсійної реформи. Вона зазначила, що Професійний пенсійний фонд «Магістраль» відповідає вимогам чинного та перспективного законодавства України для здійснення діяльності, щоб забезпечити виплати залізничникам трьох видів пенсій, а саме: з добровільної системи недержавного пенсійного забезпечення (третій рівень), обов’язкової накопичувальної пенсійної системи (другий рівень), яку планується запровадити з 1 січня 2019 року, та відновлення пенсій за вислугу років.


З боку очільника «Укрзалізниці» Є.Кравцова висловлено зацікавленість у розвитку системи накопичувального пенсійного забезпечення та стосовно підтримки ініціативи щодо відновлення пенсій за вислугу років і відповідного законопроекту про запровадження накопичувальної пенсійної системи. Він зазначив, що фінансовим планом на цей рік вже передбачено кошти на сплату внесків на користь працівників, які є учасниками ПНПФ «Магістраль».


Голова профспілки В.Бубняк запропонував вже найближчим часом розпочати роботу щодо актуалізації списків учасників Фонду задля своєчасного зарахування пенсійних внесків на користь працівників – учасників ПНПФ «Магістраль».
 

Намічено шляхи подальшої спільної роботи в цих напрямах.