Профспілка залізничників і транспортних будівельників України з тривогою зазначає, що останнім часом, особливо в період проведення звітно-виборних зборів і конференцій у всіх структурах профспілки, почастішали випадки втручання представників роботодавців у діяльність профспілкових організацій.
Деякі керівники філій і підрозділів не тільки нехтують принципами соціального діалогу, визначених Законом України «Про соціальний діалог в Україні», а й грубо порушують Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», яким «забороняється втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, роботодавців, їх об’єднань у статутну діяльність профспілок, їх організацій та об’єднань».


Господарські керівники здійснюють тиск на спілчан і виборні органи, делегатів конференцій, втручаються в організацію та порядок проведення зборів і конференцій, намагаються всупереч законодавству і Статуту профспілки бути обраними до виборних профспілкових органів і навіть їх очолити.


Крім того, у засобах масової інформації, соціальних мережах розміщуються фейкові і відверто брехливі повідомлення, які посягають на честь, гідність та ділову репутацію профспілки, її організацій та лідерів.


Прикриваючись різними «добрими» намірами, деякі керівники домагаються прийняття неправомірних рішень профспілковими організаціями, цинічно посилаючись при цьому на демократичні принципи, реформування галузі тощо.


Профспілка залізничників і транспортних будівельників України
заявляє, що не допустить незаконного втручання в статутну діяльність профспілки і її організацій та створення перешкод у виконанні статутних завдань;
попереджає, що буде використовувати всі можливі засоби реагування, в тому числі норми статті 170 Кримінального кодексу України щодо перешкоджання законній діяльності профспілок.

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України
12 травня 2016 р.