КОМЕНТАР  
Голови Федерації профспілок транспортників України,
Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України
Вадима ТКАЧОВА:

– Продовженням дії чинної Галузевої угоди буде збережено для залізничників усі існуючі галузеві пільги та соціальні гарантії. Важливо, що норми Галузевої угоди будуть діяти в період реформування залізничного транспорту, і це дасть можливість включити їх до нової Галузевої угоди (колдоговору) майбутнього акціонерного товариства.

Як відомо, з ініціативи Ради профспілки 4 вересня відбулася зустріч Генерального директора Укрзалізниці Сергія Петровича Болоболіна з керівниками нашої профспілки та головами дорожніх профорганізацій. Під час заходу ми принципово та відверто обговорили низку нагальних проблем, що турбують працівників, зокрема щодо економічного та фінансового стану залізниць, режиму праці і дотримання  законодавства у цій сфері, заробітної плати, у тому числі премії. Йшлося також про забезпечення  підприємств галузі кадрами за нормативами чисельності, а працівників – якісним теплим спецодягом та спецвзуттям, будівництво житла тощо.

Зустріч пройшла продуктивно. Керівник галузі висловив свою позицію з приводу порушених нами питань, погодившись з тим, що ці гострі теми, безумовно, потребують позитивного вирішення у рамках конструктивного соціального діалогу.

Під час цієї зустрічі й було ухвалено рішення про пролонгацію дії чинної Галузевої угоди на  2014–2015 роки. Висловлено узгоджену думку, що цей конкретний крок забезпечить гідний рівень соціальної захищеності трудящих, виробничу і соціальну стабільність у колективах в період реформування залізничного транспорту.

Відділ інформації Ради профспілки