Відкрив конференцію Голова профспілки В.ТКАЧОВ. У форумі взяли участь ті, хто безпосередньо займався організацією, проведенням і висвітленням різноманітних заходів у рамках проекту: представники нашої профспілки, національні і міжнародні партнери, зацікавлені сторони, журналісти.
Конференція була присвячена проблемним питанням лікування і профілактики соціальних хвороб. Розглянуто досвід Донецької залізниці у втіленні в життя профілактичної програми, а також аналогічний досвід профспілок Нідерландів. Наголошувалося на необхідності чіткої державної політики у цьому напрямі, соціальної відповідальності бізнесу, профілактики на робочих місцях.
Аби стримати стрімке поширення ВІЛ/СНІДу і туберкульозу в Україні, національною відповіддю на цю загрозу є впровадження численних заходів, що здійснюється зусиллями державних і громадських організацій. Проте більшість із них спрямовані на лікування, догляд та підтримку, а також роботу у групах ризику. Особливістю програми, що втілювалася на Донецькій залізниці, є те, що вона спрямована на профілактику соціально небезпечних захворювань серед населення, в першу чергу, представників професій, які відносяться до груп ризику, і членів їхніх сімей…
Важливим чинником, що сприяв втіленню програми, стала ініціатива молодіжних рад та профспілкових осередків. Висвітлювалася на конференції і роль технічних інспекторів праці у профілактичній роботі, а також розвиток співпраці на рівні муніципалітетів на прикладі досвіду залізничників Ясинуватої і Красного Лиману тощо.
Особливий наголос на конференції було зроблено на темах ініціативи, лідерства і відповідальності. Саме ці складові стали запорукою позитивного практичного досвіду LHSI, Ради профспілки, дорпрофсожу і керівництва Донецької магістралі з розробки та впровадження профілактичних програм у сфері праці.
Завдання конференції – допомогти формуванню середовища для ефективного розгортання заходів боротьби із ВІЛ/СНІДом і туберкульозом через зміцнення політичних зобов’язань, компетентності й координації урядових, професійних, неурядових і міжнародних організацій. Цьому має сприяти представлення важливого досвіду, який набуто на Донецькій залізниці із впровадження профілактичних програм у сфері праці.
Громадському обговоренню підсумків міжнародного проекту було присвячено в агенції «Укрінформ» 22 червня «круглий стіл», у якому взяв також участь завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки О.Гнатюк. По закінченні відбувся брифінг для журналістів.

Відділ інформації Ради профспілки