Захід відбувся за участі начальника Львівської залізниці Б.Піха, голови дорожньої профорганізації А.Сенишина, завідувача відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки О.Гнатюка, директора міжнародної громадської організації LHSI І.Єлєнєвої, представника Німецького товариства міжнародного співробітництва М.Каде тощо.

Обрано склад наглядової ради проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед працівників Львівської залізниці», яку очолив перший заступник голови дорожньої профорганізації О.Тхір.

Головною метою спільної діяльності визначено мінімізацію ризиків у питаннях охорони праці та здоров’я спілчан шляхом запровадження спеціальних навчальних і профілактичних заходів та програм.

На засіданні «круглого столу» було розглянуто ситуацію із захворюваністю на ВІЛ/СНІД у Львівській області, обговорено досвід сторін у сфері впровадження профілактичних програм, зокрема, на Донецькій залізниці.

Важливе місце в організації і впровадженні проекту відведено молодіжній раді дорожньої профорганізації, її голова – фахівець дорпрофсожу А.Корольков запевнив, що молодь Львівської магістралі з усією відповідальністю візьметься за реалізацію програми.

Учасники «круглого столу» ухвалили низку рекомендацій щодо запровадження проекту, створення інформаційно-освітніх програм, проведення відповідних заходів, організації навчання тощо.

 

ДО  ТЕМИ
Майже три роки тривала плідна співпраця нашої профспілки і міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) у рамках спільного проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу і туберкульозу на Донецькій залізниці».


Її підсумки було підбито на заключній конференції «Відповідь сфери праці на виклик ВІЛ і туберкульозу в Україні», що відбулася 21 червня минулого року в Українському домі в Києві. У ній взяли участь ті, хто безпосередньо займався організацією, проведенням і висвітленням різноманітних заходів у рамках проекту, зокрема 45 наших активістів, а також національні і міжнародні партнери.


Поглиблений аналіз показав, що рівень захворюваності на туберкульоз серед залізничників, членів їхніх родин і населення в зоні обслуговування відомчих медзакладів Донецької залізниці знизився. Організовано ефективний розподіл протитуберкульозних препаратів, централізовано отриманих у рамках Національної програми боротьби з туберкульозом. Завдяки впровадженню проекту три лікарні (на станціях Донецьк, Ясинувата і Красний Лиман) отримали бінокулярні мікроскопи, що дозволило значно покращати якість проведення мікроскопічних досліджень і збільшило ефективність діагностичних процедур.

 

Інф. «ВІСНИКА»