Рішення про організацію та проведення масової профспілкової акції зумовлено надзвичайною ситуацією на залізничному транспорті. Поряд з невирішеними поточними проблемами – вкрай низьким рівнем мотивації персоналу, суттєвим недоукомплектуванням штату працівників у зв’язку зі значним відтоком із галузі кваліфікованих фахівців-залізничників (через це –  високий відсоток понаднормової праці!), катастрофічним станом рухомого складу, невиконанням важливих норм чинних Галузевої угоди та колективних договорів – стають потужні соціальні ризики, пов’язані із прийняттям законів України, що надають можливість запуску приватизаційних і концесійних процесів.

Законопроєкт «Про залізничний транспорт» також породжує небезпеку, пов’язану із можливістю відкриття ринку приватної тяги.


У трудових колективах гостро сприймається інформація щодо можливих масових скорочень і загалом значного утиску соціально-економічних прав та інтересів робітників, поділу АТ «Укрзалізниця»  на три компанії та відчуження непрофільних активів, серед яких лікарні, оздоровниці, інші об’єкти соціальної сфери.

Солідарну підтримку профспілці щодо вимог до Президента та Уряду України надали Міжнародна федерація транспортників, секція залізничників Європейської федерації транспортників, Міжнародна конфедерація профспілок залізничників та інші громадські організації.