Голові Вільної профспілки машиністів України Карікову С.Г.

Шановний Семене Григоровичу!
Ваше звернення від 28.12.2012 р. стосовно участі представників нашої профспілки у пікетуванні 16 січня 2013 року  будівлі Кабінету Міністрів України розглянуто на засіданні президії Ради профспілки 9 січня п. р.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 4.20 Галузевої угоди профспілки взяли на себе зобов’язання вирішувати колективні трудові спори відповідно до чинного законодавства.

Слід мати на увазі, що стаття 39 Конституції України гарантує громадянам право на мирні зібрання, мітинги, походи і демонстрації. Що стосується пікетування, то це не мирне зібрання, а є акцією протесту. Стаття 13 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», зазначає, що у випадку, коли примирні процедури не призвели до вирішення колективного трудового спору, профспілка має право з метою виконання висунутих вимог застосовувати усі дозволені законодавством засоби, включаючи і пікетування органів влади.

Оскільки ваша профспілка не висунула офіційно вимог до Кабінету Міністрів, не пройшла примирних процедур, то проведення акцій протесту є незаконним і може мати негативні наслідки для пікетуючих.

Керуючись чинним законодавством України президія Ради профспілки затвердила вимоги до Уряду та Укрзалізниці і має намір вирішувати існуючі в галузі соціально-трудові проблеми відповідно до Закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

          В.М.Ткачов, Голова Федерації профспілоктранспортників України,
                                        Голова профспілки залізничників  і транспортних будівельників України