У листах зазначено:
«Залізнична галузь виконує поставлені Урядом завдання. ПАТ «Українська залізниця» є основним перевізником вантажів та пасажирів в державі і одним з найбільших платників податків до Державного бюджету.

Уже понад 25 років залізниця здійснює перевезення пільгових категорій населення, при цьому не отримуючи відшкодування в повному обсязі з державного бюджету, як це визначено законодавством. З боку держави не забезпечується виконання ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт» щодо придбання рухомого складу та утримання інфраструктури за рахунок державного бюджету. Залізничники за власні кошти будують мости, прокладають колії, лінії електропередач та виконують інші роботи, оскільки держава самоусунулась від виконання своїх прямих обов’язків за законом, залишивши «Укрзалізницю» сам на сам із зазначеними проблемами. Сьогодні власними силами виконується черговий проект державного значення – будівництво лінії швидкісного сполучення з аеропортом Бориспіль.

Ключовою пропозицією профспілки щодо включення до проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» є необхідність передбачити кошти на будівництво і реконструкцію магістральних залізничних ліній, об’єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезення пасажирів у поїздах далекого та місцевого сполучення, відповідно до ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт».
Висловлюємо сподівання на підтримку зазначеної пропозиції та порозуміння з боку Уряду.

З повагою,
В.М. Бубняк,
Голова Федерації
профспілок транспортників України,
Голова профспілки залізничників
і транспортних будівельників України»