У листі від 23 квітня п. р. зокрема  зазначено, що передача навчальних закладів залізничного спрямування Міністерству освіти і науки в умовах обмеженого фінансування із Держбюджету в подальшому неминуче призведе до їх перепрофілювання, знизить рівень навчально-матеріальної бази та зруйнує систему взаємозв’язків між науковим супроводженням функціонування галузі і виробництвом.

На залізничному транспорті має існувати власна система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, переконані у профспілці. Адже аналогічна система організації підготовки персоналу позитивно зарекомендувала себе в Росії, Казахстані, Франції, Німеччині, Іспанії та інших країнах. Крім того, розвивати таку систему доцільно на існуючій матеріально-технічній базі профільних навчальних закладів, яка створювалась протягом багатьох десятиріч коштом залізниць. Водночас відомчі навчальні заклади забезпечать функціонування та розвиток безперервного професійного навчання працівників залізничного транспорту впродовж усієї трудової діяльності.

Профспілка наполягає на поверненні у перепідпорядкування Міністерства інфраструктури сімох навчальних закладів: Артемівського, Київського, Харківського та Дніпропетровського коледжів транспортної інфраструктури, Одеського коледжу транспортних технологій, Чернівецького транспортного коледжу, Київського електромеханічного коледжу з подальшою передачею їх до статутного фонду новоствореного ПАТ залізничного транспорту загального користування, наголошується у зверненні Ради профспілки до Уряду.

 

Відділ інформації Ради профспілки