Згідно з Законом „Про соціальний діалог в Україні”, суб’єкти соціального діалогу мають бути репрезентативними, тобто відповідати певним критеріям, якими є, зокрема, легалізація та статус, загальна чисельність членів, галузева та територіальна розгалуженість. Закон висуває конкретні вимоги до профорганізацій для участі у соціальному діалогу на різних рівнях.

Свідоцтва про те, що ФПТУ й наша профспілка відповідають усім вимогам, які висуває держава, і мають право брати участь у колективних переговорах з укладання, відповідно, Генеральної та Галузевої угод, а також делегувати представників до органів соціального діалогу і фондів соціального страхування, Голові ФПТУ, лідеру профспілки В.Ткачову вручив заступник Голови Національної служби посередництва і примирення, голови комісії з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та роботодавців на національному та галузевому рівнях С.Гербеда на засіданні президії Ради профспілки 22 вересня п. р.

С.Гербеда зазначив, що профспілка залізничників і транспортних будівельників не лише відповідає вимогам нормативних документів, але й справою довела свою спроможність цивілізовано, професійно і принципово відстоювати інтереси спілчан за столом переговорів, зокрема, коли вступала у колективний трудовий спір з Укрзалізницею і зверталась у зв’язку з цим до послуг НСПП.

 

Відділ інформації Ради профспілки