У зверненні, зокрема, йдеться: «Частина працівників Донецької залізниці працює практично в умовах бойових дій, знаходячись в зоні АТО, а значна кількість змушена покидати зону АТО з відомих поважних причин, у тому числі і з причин недоступності своїх робочих місць.
Ми високо цінуємо ті заходи, які вживаються керівництвом галузі для соціального захисту таких працівників в умовах вимушеного простою ряду структурних підрозділів.
Поряд з цим до Ради профспілки надходять звернення залізничників, які виїхали із зони АТО та з різних причин не можуть повернутись на свої робочі місця. Вони змушені на новому місці перебування власним коштом винаймати житло, забезпечувати свої сім’ї продуктами харчування, медичною допомогою тощо. Проте матеріальні ресурси залізничників для проживання поза зоною АТО вичерпуються, а терміни повернення на свої робочі місця залишаються невизначеними.
На нашу думку, вирішенню такої проблеми може сприяти тимчасове працевлаштування цих працівників за місцем їх перебування на вакантні посади у структурних підрозділах інших залізниць. Це допоможе працівникам, які з незалежних від них причин змушені були покинути місця свого постійного проживання та втратили роботу, власною працею забезпечити себе та свої сім’ї. Таке рішення продемонструє турботу про них керівництва галузі.

З огляду на вищевикладене, Рада профспілки пропонує надати керівництву залізниць (структурних підрозділів) право прийому на роботу працівників, які вимушено залишили свої робочі місця у зоні проведення АТО».