У повідомленнях з місць, зазначено у листі, керівництвом ПАТ «Укрзалізниця» доведено суттєво зменшені порівняно з минулим роком тимчасові контрольні завдання з праці на 2017-й. Зокрема, зменшення показника «середньооблікова чисельність» становить близько 10–12 %. Відповідно регіональні філії, філії та структурні підрозділи змушені на місцях вживати заходів щодо зменшення чисельності працівників, примушувати їх до відпусток без збереження заробітної плати, запроваджувати режим неповного робочого часу для того, щоби забезпечити виконання доведених планів з праці.


Проведені у 2014 році за ініціативи профспілки розрахунки нормативної чисельності працівників, необхідної для забезпечення технологічного процесу, показали значну неукомплектованість розрахункової чисельності працівників. Про недостатню чисельність свідчить і кількість надурочних годин роботи, які потребують додаткової оплати. Так, за 9 місяців 2016 року робота надурочно збільшилась у порівнянні з 12 місяцями 2015-го на 27 %. Тобто необхідно збільшувати штат працівників регіональних філій, філій та структурних підрозділів, щоби забезпечити дотримання технологічного процесу та норм трудового законодавства.


Рада профспілки вважає такі дії керівництва Товариства неприпустимими, оскільки відсутні підстави для запровадження режиму скороченого робочого часу, а скорочення чисельності вимагає ще й окремої процедури погодження з профспілкою. Штучне зменшення планових показників середньооблікової чисельності призводить до порушення законодавства України про працю, підвищення інтенсивності праці та збільшення кількості надурочних годин роботи. В той час, коли реальна заробітна плата залізничників не відповідає рівню напруженості та складності виконуваних робіт, це може призвести до соціального вибуху в трудових колективах.


Профспілка вимагає переглянути доведені планові показники середньооблікової чисельності працівників регіональних філій, філій та структурних підрозділів і встановити їх на рівні не нижче показників 2016 року з урахуванням нормативної чисельності, з метою уникнення безпідставного надання працівникам Товариства відпусток без збереження заробітної плати, встановлення режимів неповного робочого часу та скорочення чисельності, а керівників підприємств застерегти від порушення норм законодавства про працю, наголошено у листі.

Відділ інформації Ради профспілки

(Завантажити)