Прем’єр-міністру України
ЯЦЕНЮКУ А.П.
Міністру інфраструктури України
БУРБАКУ М.Ю.

Шановний Арсенію Петровичу!
Шановний Максиме Юрійовичу!

 

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України, яка представляє та захищає трудові, соціально-економічні права та інтереси більше як 500 тисяч членів профспілки, стурбована ситуацією навколо залізничної галузі, особливо в умовах сьогодення.

На Конференції профспілки, що відбулася 27.03.14 р., по ініціативі делегатів з різних регіонів України від заходу до сходу була розглянута, в тому числі, і ця ситуація та прийнято рішення звернутись до керівництва держави з наступним.

Із року в рік в галузі виникають проблеми, які, на наше переконання, були наслідком того, що керівництво Уряду і профільного міністерства не надавали належної державної підтримки залізничному транспорту, як головній транспортній магістралі і національному перевізнику України. З цього приводу наша профспілка увесь 2013 рік провела в колективно-трудовому спорі із Кабінетом Міністрів України та Укрзалізницею, що завершилось частковим порозумінням, узгодженням шляхів реалізації висунутих вимог.

Однак сьогодні ми дуже стурбовані можливістю «традиційного» продовження застосування практики «кадрових чисток» в Укрзалізниці і на залізницях України, які відбувалися при кожній зміні влади і мали дуже негативний ефект у тих випадках, коли призначалися на посади особи, які не мали фахової освіти, достатнього рівня професійності, досвіду, обізнаності і відданості залізничному транспорту.

Як довела практика, до кадрових змін в системі залізничного транспорту України необхідно підходити дуже виважено, адже саме від цих рішень залежить безпека руху, стабільність в господарській діяльності, соціальна захищеність членів багатотисячного професійного колективу, а відповідно і членів їх сімей.

Рада профспілки звертається до Вас, шановний Арсенію Петровичу і Максиме Юрійовичу, з проханням не приймати кадрових рішень по керівниках підприємств залізничного транспорту України користуючись виключно аргументами політичної доцільності, адже це може привести до непоправних наслідків у безперебійному та безпечному забезпеченні народного господарства України в перевезеннях, втрати висококваліфікованих фахівців, соціальній напрузі в галузі.


З повагою та впевненістю у плідній співпраці,
Голова Федерації профспілок
транспортників України,
Голова профспілки залізничників
і транспортних будівельників України В.М.ТКАЧОВ