Зокрема, на неодноразових зустрічах з Генеральним директором Укрзалізниці Володимиром Козаком досягнуто домовленостей про те, що жодного працівника підрозділів Укрзалізниці не буде звільнено за скороченням штату, у галузі знайдеться робота для всіх. Залізниця бере на себе відповідальність та витрати, пов’язані з необхідністю перепідготовки та працевлаштування співробітників у разі потреби.

 

«Робота є для всіх, нікого на вулицю не викинемо», – неодноразово наголошував керівник відомства під час робочих зустрічей із керівництвом нашої профспілки.

Рада профспілки також повідомляє, що на сьогодні будь-які заклики щодо участі в акціях протесту здійснюються організаціями та окремими особами, які не мають жодних підстав та відповідних повноважень трудових колективів на здійснення таких функцій. На нашу думку, всі проблеми повинні вирішуватись у правовому полі в рамках Галузевої угоди, чинного законодавства шляхом переговорів і досягнення певних домовленостей.

Також інформуємо, що профспілка залізничників і транспортних будівельників України довела свою репрезентативність відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Це означає, що профспілка залізничників і транспортних будівельників України відповідає усім критеріям, які висунула держава, і поки що єдина в галузі має право брати участь у колективних переговорах з укладання, відповідно, Генеральної та галузевих угод, а також делегувати представників до органів соціального діалогу і фондів соціального страхування.

Репрезентативність профспілки означає її законну здатність вести переговори з питань трудових відносин, а за необхідності – бути стороною трудових спорів.

З метою збереження існуючих галузевих пільг і соціальних гарантій залізничників Радою профспілки досягнуто домовленості з керівництвом Укрзалізниці про продовження дії Галузевої угоди до 2013 року. Підписання спільної постанови з цього приводу відбудеться 1 листопада 2011 року.

Вадим ТКАЧОВ,
Голова Федерації профспілок транспортників України,
Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників