З-поміж іншого у листі зазначено, що у більшості країн світу за об’єкти транспортної інфраструктури земельний податок не стягується, тоді як в Україні в 2019 році сплата «Укрзалізницею» земельного податку збільшилась у 3,4 рази, що становить майже 4 млрд грн. 


У зверненні також наголошено, що постійне невиконання державними органами влади вимог Закону України «Про залізничний транспорт» призводить до серйозних наслідків, зокрема знос рухомого складу досяг критичної межі – 90–98%. Кошти на зазначені цілі з Державного та місцевих бюджетів залізницям не виділялися майже 28 років.


Такий недержавницький підхід до стратегічної галузі України призводить до того, що всі зароблені кошти залізничники відправляють до бюджетів різних рівнів, а на розвиток, придбання, оновлення рухомого складу, підвищення заробітної плати  працівникам нічого не залишається.


Тож для забезпечення стабільної, безперебійної і безпечної роботи основної транспортної артерії країни у надзвичайно складних умовах сьогодення АТ «Укрзалізниця» потребує, як ніколи, суттєвої підтримки, зокрема і з боку Асоціації міст України. Тому галузева профспілка звернулася до цієї потужної та впливової організації із пропозицією щодо відміни  земельного податку для залізничної галузі.