Жодної відповіді на звернення профспілки не отримали, в тому числі і будь-яких пропозицій щодо збільшення всім працівникам тарифних ставок і посадових окладів на 5 %, як це передбачено фінансовим планом.


У ході переговорів між ПАТ і профспілками обговорювалось запропоноване представниками Товариства диференційоване підвищення. З наданих профспілковій стороні матеріалів випливало, що так звана «диференціація» полягала в тому, що окремим керівникам підвищувались посадові оклади в декілька разів, а іншим працівникам – тобто переважній їх більшості – розмір підвищення складав від 1 до 10 %, що навіть не перевищувало суму фіксованої індексації. Фактично для більшості працівників відбулося б не підвищення, а підміна виплати фіксованої суми індексації, яку вони щомісяця отримують за законодавством.


Профспілкова сторона висловила свою незгоду з запропонованим «диференційованим» підходом до підвищення тарифних ставок і посадових окладів з вищезазначених причин і тому продовжує наполягати на підвищенні для всіх працівників тарифних ставок і окладів у розмірі не менше ніж на 20 %, що забезпечить реальне підвищення зарплат залізничникам.


Відділ інформації Ради профспілки