ЗАЯВА ПРОФСПІЛКОВОЇ СТОРОНИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ ТРИСТОРОННЬОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ РАДИ

12 вересня 2011 року, на знак протесту проти відмови одного із соціальних партнерів – Урядової сторони –  включити до порядку денного засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради інформації про  втручання Генеральної прокуратури України  та її органів у внутрішню статутну діяльність Федерації профспілок України та її членських організацій, Сторона  профспілок залишила засідання Національної ради при Президентові України.

Пропозиція профспілкової сторони була обумовлена:

– тривалим безпрецедентним і протиправним втручанням Генеральної прокуратури України та її органів на місцях у внутрішню статутну діяльність Федерації профспілок України;

 

– нереагуванням органами державної влади на звернення Голови ФПУ, Президії ФПУ та міжнародних профспілкових організацій про забезпечення безумовного дотримання законів і ратифікованих Україною конвенцій МОП щодо невтручання у статутну діяльність профспілок;


– відхиленням Верховною Радою України ініційованого Комітетом з питань соціальної політики та праці проекту постанови про проведення у жовтні 2011 року парламентських слухань на тему: «Про стан дотримання в Україні прав профспілок та виконання Конвенції Міжнародної організації праці № 87 «Про свободу асоціації та захист прав на організацію».

Профспілкова сторона зазначила, що замість припинення протиправних дій останнім часом почалося переслідування профспілкових лідерів і активістів, чисельні виклики для дачі свідчень, силові захоплення офісів, обшуки та виїмка документації.

З огляду на зазначене Профспілкова сторона сподівалася, що сторони соціального діалогу долучаться до врегулювання цього масштабного конфлікту.

Незважаючи на це, Урядова сторона категорично відмовилася від включення зазначеного питання до порядку денного, а Сторона роботодавців при голосуванні утрималася.

Не знаходячи вирішення цих питань на національному рівні, ФПУ звернулася за захистом своїх прав до Міжнародної організації праці. Цей конфлікт набуває все більшого міжнародного розголосу і може негативно позначитися на іміджі влади, яка веде переговори з європейськими структурами про зону вільної торгівлі та асоційоване членство в ЄС. Влада повинна знати, що порушення прав профспілок розглядається в світі як порушення прав і свобод людини.


З метою недопущення в Україні «білоруського варіанту», пов’язаного з порушенням прав профспілок, Профспілкова сторона НТСЕР закликає соціальних партнерів – Урядову сторону і Сторону роботодавців – підтримати її пропозиції щодо необхідності термінового врегулювання гострої ситуації навколо ФПУ та інших профспілок за участі Президента України, Прем’єр-міністра України.


Профспілкова сторона НТСЕР направила офіційні листи до Президента України і Прем’єр-міністра України.