Спільний представницький орган профспілок на засіданні 19 липня п. р. прийняв рішення, спрямоване на захист прав громадян та повноважень профспілок у зв’язку з порушенням законодавства України та норм Генеральної угоди при прийнятті рішення щодо підвищення ціни на газ для населення.

26 липня відбулася консультативна зустріч керівників всеукраїнських профспілок і профоб’єднань із Віце-прем’єр-міністром України С.Тігіпком, під час якої обговорено питання, пов’язані із підвищенням цін на природний газ та визначення заходів соціального захисту населення.

Керівники деяких міністерств і відомств поінформували профспілкову сторону щодо необхідності підвищення цін на газ та заходи Уряду із соціального захисту населення.

Представники профспілок висловили готовність до соціального діалогу за умови призупинення дії постанов № 812 ті № 813, прийнятих 13.07.2010 р. НКРЕ та надання необхідних матеріалів, які дозволяють з’ясувати економічну обґрунтованість підвищення ціни на газ та достатність заходів соціального захисту малозабезпечених верств населення, щоб жодна сім’я, що має доходи, нижчі за прожитковий мінімум, не погіршила своє матеріальне становище.

Профспілкова сторона також запропонувала ряд доповнень до заходів соціального захисту населення, передбачених Урядом.

Сторони домовилися продовжити переговори 29 липня. До цього часу на рівні експертних груп проведено обрахування пропозицій, внесених представниками профспілок щодо посилення заходів соціального захисту населення у разі підвищення ціни на газ.

На черговому засіданні СПО профспілок, що відбудеться найближчим часом, буде обговорено результати консультацій з Урядом та визначено план подальших дій, – йдеться у повідомленні Секретаріату СПО профспілок на національному рівні.

Відділ інформації Ради профспілки