У заході взяли участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, заступник Голови СПО об’єднань профспілок, голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Анатолій Акімочкін, а також голова профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Бубняк.


Головною темою стала відсутність конструктивного і результативного соціального діалогу у рамках переговорів щодо підписання нової Генеральної угоди через ігнорування головних вимог профспілок: підвищення реальної заробітної плати, погашення зарплатних боргів, компенсації працівникам втрат, пов’язаних з інфляцією, кореляції зарплат і пенсій з  динамікою підвищення цін і тарифів тощо.


Також Сторонам не вдалося дійти згоди щодо визначення строку дії нової Генеральної угоди та компромісних редакцій неузгоджених принципових положень. Зокрема, профспілки вимагають скорочення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника I тарифного розряду та мінімальною заробітною платою і категорично заперечують проти скасування залежності ставки першого тарифного розряду від показників мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму.


Відсутність реального соціального діалогу на національному рівні негативно позначається на всій системі колдоговірного регулювання, зокрема, відчувається це на переговорах щодо укладення колдоговору з ПАТ «Укрзалізниця», зазначив Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України В.Бубняк. Крім того, він акцентував увагу на відсутності всупереч Закону «Про залізничний транспорт» державної підтримки галузі.


Залізничники змушені за власні кошти купувати локомотиви, вагони, модернізувати колії та утримувати інфраструктуру. Це призвело до того, що за рівнем заробітної плати у порівнянні з іншими галузями залізничний транспорт опустився на чотирнадцяте місце.


Наша профспілка неодноразово порушувала ці питання перед керівництвом галузі, Кабінетом Міністрів, проте жодної реакції та конкретної допомоги у вирішенні проблем ми не відчули, наголосив В.Бубняк. Тому залізничники вимагають конструктивних переговорів на національному рівні, аби їх вимоги почули керівники держави, від яких, в першу чергу, залежить добробут громадян. Адже як і всі українці, залізничники хочуть не бідувати, а гідно жити і працювати в багатій та успішній країні. І цього можна досягти, побудувавши нормальний соціальний діалог, при якому влада дослухатиметься до проблем працівників і пропозицій профспілок.


Наразі, підкреслили на прес-конференції керівники профоб’єднань, профспілки ще сподіваються вирішити питання шляхом переговорів, проте готові до використання інших засобів впливу, передбачених законодавством.


Відділ інформації Ради профспілки