Голова профспілки Вадим Бубняк поінформував присутніх про питання, які порушувалися на позачерговому засіданні Ради профспілки 30 серпня п. р., зокрема, щодо змін, які на вимогу Міністерства юстиції та відповідного податкового законодавства необхідно внести до Статуту профспілки.

Йшлося також про проблеми, які обговорювалися на засіданні Ради профспілки з в. о. Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгеном Кравцовим, а також порушувалися під час робочих зустрічей очільників профспілки і ПАТ. Звісно, найперше, на чому наполягає профспілка – це підвищення заробітної плати працівників галузі, і Євгеном Кравцов запевнив, що готовий укласти з профспілкою Меморандум про взаєморозуміння з вирішення найактуальніших соціальних питань. Обговорення проекту цього документу і роботу над його укладанням вже розпочато, повідомив колегам Вадим Бубняк.

Проте можливість серйозних зрушень у розв’язанні соціальних проблем, в першу чергу, щодо підвищення тарифних ставок і посадових окладів, адміністрація пов’язує з вирішенням питання збільшення тарифів на вантажні перевезення.

У свою чергу, профспілка підтримує активні зусилля «Укрзалізниці» в цьому питанні і вимагає від органів влади державної підтримки залізничного транспорту, насамперед виконання Закону «Про залізничний транспорт», компенсації за пільгові пасажирські перевезення тощо. Відповідне Звернення , ухвалене на засіданні Ради профспілки, спрямовано на адресу владних структур країни. 

Про інші аспекти профспілкової роботи йшлося в інформації фахівців Ради профспілки.

Зокрема, завідувач відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Світлана Анісімова розповіла про актуальні питання оплати праці. Її колега з відділу соціально-трудових відносин і побутової роботи Ярослав Мальський докладно поінформував про процедуру поширення колективних договорів, що є особливо важливим для профорганізацій новостворених філій, а про створення в них об’єднаних профорганізацій доповів завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Олександр Гнатюк. Також він висвітлив ситуацію з обміном паперових профквитків на електронні і стан реалізації соціальних проектів профспілки.

У доповіді правового інспектора праці Ради профспілки Марини Абрамової йшлося про стан та перспективи розвитку ПНПФ «Магістраль». 

Про ефективне використання інформресурсів профспілки у роботі профпрацівників й активістів, зокрема YouTube-каналу, розповіла завідувач відділу інформації Ольга Артем’єва. Як приклад, було продемонстровано відеоролик, створений за підсумками позачергового, серпневого засідання Ради профспілки. Крім того, нагадано про необхідність активізувати участь у  конкурсі зі створення мотиваційних короткометражних відеороликів за актуальними напрямками діяльності профспілки.

Про звітність при втраті та відновленні профорганізаціями статусу неприбуткових повідомила колег завідувач фінансового відділу, головний бухгалтер Ради профспілки Світлана Прокоф’єва.

Голова профспілки та фахівці Ради відповіли на запитання, які виникали в учасників заходу.

Відділ інформації Ради профспілки