Відкрили засідання Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України В.Бубняк і його перший заступник М.Сінчак. Згодом вони, а також фахівці Ради виступили перед учасниками пленарного засідання, ознайомили їх з актуальними новинами профспілкової роботи, а також відповіли на запитання.


На окремих засіданнях члени кожної профсекції вирішили, перш за все, організаційні питання: обрали голів та їх заступників.


Секцію працівників локомотивного господарства очолив голова профорганізації локомотивного депо Мукачеве регіональної філії «Львівська залізниця» О.Тайпс, вагонного – голова профорганізації вагонного депо Конотоп регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Ю.Шиш, пасажирського – голова профорганізації Харківської вагонної дільниці регіональної філії «Південна залізниця» № 1 Л.Кравченко.


Також обговорено нагальні проблеми з керівниками відповідних департаментів ПАТ «Укрзалізниця»: локомотивного господарства – начальником департаменту Є.Ткаченком, вагонного – заступником начальника департаменту В.Котяєм, пасажирських перевезень далекого сполучення – заступником начальника департаменту О.Толкачовим.


Представники ПАТ багато уваги приділили розгляду ситуації, що склалася в очолюваних ними господарствах, а також питанням реформування, яке все ще триває в галузі


У свою чергу, члени секцій загострили увагу на необхідності активізації підготовки до роботи взимку, умовах праці робітників, проблемах із забезпеченням спецодягом і спецвзуттям, інструментом, матеріалами, форменим одягом.


Йшлося також про нестачу локомотивів і вагонів, їх технічний стан і необхідність оновлення парку.


Дефіцит матеріалів і запчастин, недостатнє фінансування, неоперативність тендерних закупівель часто стають на заваді вчасному ремонту і призводять до того, що необхідний рухомий склад стоїть «під парканом» в очікуванні якоїсь деталі і потроху розбирається на запчастини. Таким чином, працівники локомотивних бригад стають заручниками ситуації, позбавляючись можливості відпрацювати необхідну кількість годин.


Заробітна плата залізничників все ще не виконує мотиваційної функції. Особливо актуально це для вагонного господарства, де гостро відчувається брак кваліфікованих оглядачів-ремонтників вагонів: досвідченні робітники звільняються, а необхідне навчання новачків не проводиться.


Найгостріші питання внесено у протоколи секцій, які буде надіслано в ПАТ «Укрзалізниця».


Відділ інформації Ради профспілки